A A
RSS
Головна » Статті » Наші випускники » Коваль Петро

Коваль Петро
   Про Петрика мені вперше розповіла моя мама. Вона подзвонила в неділю в обід і схвильовано розповіла, що в них в церкві сьогодні був священник з міста Острога і дякував прихожанам за зібрані гроші на лікування сина. Мама мало що зрозуміла, але повторювала лише одне: «В батюшки захворів син. Їм треба допомогти. Вони приїхали з іншої області. Вони на тут одні, родини немає». Ось так заочно ми вже були знайомі з родиною Ковалів і я лише чекала коли вони приїдуть до нас у відділення, щоб познайомитися особисто. Під час знайомства восьмирічний Петро і його мама вразили мене своїм спокоєм. Зазвичай мами під час знайомства розгублені, заплакані, мало що розуміють з того, що їм розповідають. А тут спокійна усміхнена жінка. І виважені слова: «Я знаю, що в сина дуже важкий діагноз. Але ми будемо робити все, що скажуть лікарі, щоб він одужав. Надіємось на Господа у всьому. Молюся кожної ночі за здоров’я сина». Мама Петрика дуже приємна молода і майже завжди усміхнена жінка. Так, навіть знаходячить в онкологічному відділенні з сином, ці жінка намагається посміхатися. Називати її іншим словом ніж «матушка» я не можу. Чесно вам скажу, за три місяці знайомства я навіть не запитала як її звати. Крізь горе матушка постійно повторює: «За все треба дякувати Господу!», вона підтримує інших мам у відділенні і намагається не впадати у відчай.

   Петро спокійний розумний хлопчик. Навіть зараз, після важкої операції по видаленню пухлини головного мозку він намагається вчитися, читати книжечки. До хвороби був звичайним хлопчиком, маминою правою рукою у всьому, адже старший 15-річний брат вже вчиться в училищі, а мамі треба було допомагати з молодшими 4-річним братиком і новолародженою сестричкою. 
Захворів хлопчик літом 2013 року. Петрик почав погано бачити, батьки звернулися до окуліста. В хлопчика справді погіршився зір, але з очима було все добре. Враховуючи те, що в Петра ще й почалися головні болі, йому призначили МРТ. Там і виявили пухлину головного мозку. За декілька днів Петрика прооперували в Інституті нейрохірургії. Після операції хлопчик приїхав на облучення в Рівне. Хлопчик не ходив, дуже важко розмовляв. Зараз Петрик вперто вчиться ходити, він встав з інвалідного візка і вперто ходить, тримаючись за мамину руку. Також хлопчик постійно займається, вчить віршики скоромовки, щоб швидше навчитися гарно розмовляти. 
Наш герой пройшов курс опромінення, майже місяць відпочив дома і зараз заступив на курси хіміотерапії. Паралельно з препаратами хіміотерапії хлопчик має приймати таблетки Ломустин. Цей препарат Петрові призначила на консультації в Москві професор Желудкова. Вартість однієї упаковки Ломустину 1700грн. На найближчий час хлопчикові треба як мінімум дві упаковки препарату. 

Матеріальні можливості родини вже вичерпані. Родина приїхала з Тернопільської області в кінці 2010 року, батюшку направили служити в костел в древньому місті Остріг. Сім’я греко-католицького священника живе досить скромно, тому всі витрати, пов’язані лікуванням Петрика стають для батьків справжнім головним болем. А ще матушка постійно думає, як там дома молодші діти і чоловік, якого вона завжди називає гарним словом «панотець». Родичів в Ковалів на Рівненщині немає, тому коли священник служить в церкві або виконує треби прихожан, 4-річного братика та 8-місячну сестричку Петрика по черзі доглядають парафіяни костелу. Родина хлопчика надіється на Бога, молиться і вірить, що Петрик зможе подолати цю страшну хворобу. 
Будь ласка, допоможіть хлопчикові! Без вашої допомоги він не зможе продовжити лікування. Ми вже замовили ліки в аптеці, зараз їх треба оплатити. 

Також просимо молитв за здоров’я хлопчика. Петро хрещений під своїм іменем в греко-католицькій церкві. 

Координатор Мар’яна Рева 098 45 26 916 

Адреса: Рівненська область, м. Остріг 

Реквізити для надання допомоги 
БФ "Скарбниця Надії" 
ЗКПО 37685693 
26009336789200 
АТ "УкрСиббанк" 
МФО 351005 
Призначення платежу - Добровільна пожертва для Коваля Петра
Категорія: Коваль Петро | Додав: Anton (2014-01-19) | Автор: Мар’яна Рева
Переглядів: 1555
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Block title

Категорії розділу

Гаврилюк Максим [4]
Журик Катруся [12]
Ляшук Сашко [3]
Тарчевський Дмитро [6]
Цихмиструк Максим [7]
Фрідріх Руслан [7]
Шустер Олександр [1]
Васильчук Роман [2]
Казмірчук Вадим [0]
Климук Наташа [5]
Колодич Алла [3]
Кукса Анастасія [3]
Куцюк Юля [5]
Маринич Ростислав [0]
Питель Вадим [8]
Савсюк Анастасія [7]
Токарський Денис [11]
Фіненко Іванка [3]
Янковець Таня [3]
Шупик Юра [4]
Мартинюк Олександр [5]
Сич Дмитро [4]
Московець Тимофій [5]
Пригодюк Дарина [2]
Басистий Максим [4]
Ткач Олександра [7]
Легкобит Ліда [3]
Русанов Дмитро [4]
Гапонюк Софія [4]
Титарчук Віктор [4]
Кісорець Іван [4]
Добровольська Аня [1]
Занько Софія [3]
Федоришина Аліна [4]
Затірка Андрій [5]
Мудрий Давид [4]
Гарбар Антон [2]
Бородіна Ольга [1]
Гаврилюк Сергій [2]
Федорович Юлія [4]
Видиш Олексій [6]
Жигун Олена [7]
Козачок Сергій [3]
Коваль Олександр [3]
Лінник Денис [1]
Варійчук Юлія [6]
Ковальковська Оксана [6]
Яремкевич Яна [5]
Катруся [5]
Забейда Віталій [0]
Коваль Петро [2]
Шурук Маргарита [3]
Лесковець Андрій [3]

Стань донором

Ти можеш ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ ДИТИНИ!

Наші скриньки

Випадкове фото

Друзі