A A
RSS
Головна » Статті » Статті » ЗМІ

Допомога буває різною
   Востаннє на одному із заходів мені почали всі дякувати, мовляв, без мене не було би заходу. І я знаю точно, що в певний етап життя кожен з наших волонтерів ніяковів від таких фраз. Бо це повна нісенітниця! 

   Як можна дякувати мені, якщо ще 20 хвилин тому за дверима «каптерки» шаруділи пакети та кульки наших волонтерів, які навперебій допомагали у організації цієї зустрічі? Ви їх не бачили? 

   Ми часто не бачимо того, що робить решта. А тим паче у понятті волонтерства! За спинами тих, хто розповідає вам про те – як це, що це і коли це можна – стоїть ще два-три десятка людей, які кожен, як мурашка, тягне свою ношу. І зізнаюся, кожен з нас щоразу буде ніяковіти від особистих подяк, бо волонтерство це не одна людина – це команда, і частіше – команда тих людей, яких ви не бачите, не знаєте і не чуєте. 

   Так от, історія для тих, хто хоче стати у ряди волонетерів та бути корисним не лише собі, але й суспільству. Тим, кому ваша увага вкрай необхідна. Що ж ми робимо?                      

   1. Залучення коштів, або як це модно називати фандрейзинг. 

   Майже жодна родина не може впоратися із потребами у лікуванні онкозахворювання, тому у цьому випадку саме волонтери б’ють на сполох і шукають гроші у меценатів. І це одна з найскладніших праць, адже часто варто забути про свої упередження, на кону життя дитини! 

   Однак часто доводиться просити допомоги не лише окремим дітям, але й відділенням. Як проходити кількамісячне лікування, якщо у відділенні зламано душову кабіну, нема шафи чи не працює холодильник... 

   Крім пошуку коштів у безпосередніх фірм, фандрейзинг включає в себе: проведення акцій, концертів, ярмарок, поширення інформації через соц.мережі, розсилка, реклама, звернення у державні структури, написання грантів тощо.    

   2. Поширення інформації про дитину або діяльність фонду 

   В разі необхідності пошуку донорів або коштів завжди гостро стоїть питання поширення інформації про ту чи іншу проблему: 
   - розміщення банера чи повідомлення на своїй сторінці в соц.мережі; 
   - домовитися з інтернет-сайтами про розміщення банера; 
   - надрукувати і роздавати листівки; 
   - розіслати інформацію про дитину серед знайомих-друзів-колег; 
   - домовитися про розміщення зовінішньої реклами на бігбордах або лайт-боксах; 
   - домовитися про розміщення сюжету на телебаченні; 
   - домовитися про розміщення статті в друкованих ЗМІ.    

   3. Розміщення прохань про допомогу 

   Насправді це довга паперова робота. Не все робиться по дзвінку, бо оскільки ми офіційна установа, то перш ніж розмістити дитину на нашому сайті www.poryatunok.at.ua ми зобов’язані зібрати повний пакет документів, а це:  
   - Ваш лист з описом ситуації 
   - Ксерокопія паспорту одного з батьків (чи опікунів ) дитини 
   - Ксерокопія ідентифікаційного номера одного з батьків (чи опікунів ) дитини 
   - Ксерокопія свідоцтва про народження дитини (паспорта ) 
   - Ксерокопія посвідчення про інвалідністть (якщо є) 
   - Епікриз, медичні виписки, інші документи з лікарні , які підтверджують ваше прохання 
   - Рецепт на препарати (розхідні матеріали) з чітко вказаною кількісттю і дозуванням 
   - Фото дитини до і підчас лікування 
   - Заява на бланку фонду 
   - Інформація про уподобання , захоплення вашої дитини 

   І лише після того як усі необхідні папери є, можна приступати до поширення інформації. Однак і тут потрібно постійно спілкуватися з батьками, слідкувати за проходженням лікування, у разі необхідності писати новини та вивішувати їх на сайт. Це безкінечний круговорот роботи, аж доки дитинка не видужає.  


   4. Придбання медикаментів 

   Це ще одна ланка роботи, яку необхідно робити поруч з вище згаданими процесами. Далеко не всі і не завжди є ліки у лікарні, тому коли на кону ціна життя, батькі вимушені самостійно займатися покупкою ліків. Ми працюємо з оптовими постачальниками, які самостійно привозять ліки в лікарню, або у фонд, якщо в тому є потреба. Однак збір рецептів, написання розписок від батьків та прийом тих таки ліків забирає також левову частку волонтерського часу.    

   5. Донорська допомога 

   Про необхідність культури донорства ми вже говорили не одноразово. Якщо питання з онкохворими дітками більш-менш вирішується завдяки активності працівників УМВС та збройних сил України в Рівненській області та решті небайдужих донорів, то проблема донорства для доролсих та, скажімо, породіль – досі відкрите. Наша мета – забезпечити усі рівненські лікарні кров’ю, і в цьому питанні необхідна постійна пропаганда. Якщо ви готові роздавати листівки, готувати банери та поширювати це в маси, то ми чекаємо на вас. Окрім того, пошук донорів вимагає постійного спілкування: донор – пацієнт, де проміжною ланкою завжди є волонтер! 

   6. Допомога із серії «принеси-подай-біжи-привези» Здавалося, що складного в тому, щоб піти забрати у батьків чи в аптеці якісь документи, або аналізи передати на Київ, чи зустріти якусь посилку для дітей... Але коли таких прохань десяток на день, то для цього необхідна окрема людина, яка може в міру своєї зайнятості знайти 30 хвилин і забрати ту річ та передати тому, кому це необхідно. Ідеальний варіант волонтера з автомобілем, але ми досі такою людиною не обзавелися, на жаль.  

   7. Проведення дозвілля в онкогематологічному відділенні РОДЛ. 

   На сьогоднішній день у нас є вже кілька розвиваючих та розважальних проектів. Серед них: 
   -         творчі заняття – арт-терапія 
   -         Доктор Клоун 
   -         Листи від таємного друга 
   -         Логічні ігри «Граємо, думаємо, розвиваємося!» 

   Щоб ці всі заняття проходили безперервно, щотижня волонтери раз або два рази в тиждень приходять і радують дітей своєю присутністю. Більш детально про всі ці проекти можна ознайомитися у окремих статтях.    

   8. Проведення майстер-класів, занять тощо 

   Якщо ви вмієте щось таке з чим хочеться поділитися, ми запрошуємо вас до наших діток. Чим можна бути корисним: 
   -         професійна фотозйомка; 
   -         створення мультиплакаційних фільмів; 
   -         уроки англійської мови, математики, читання Біблії тощо; 
   -         проведення недільної школи; 
   -         гра на гітарі; 
   -         читання або гра з маленькими дітьми. 

   Головне в цьому питання – регулярність, адже в разі якщо це буде один лиш раз, то діти так і не зрозуміють, чому вчора було з вами так цікаво, а вже через тиждень ви не хочете приходите.    

   9. Організація заходів для батьків 

   Чому це так важливо? 

   А тому, що від настрою батьків залежить успішність проходження усього курсу лікування. Якщо, не дай Боже, у мами опустяться руки, то і дитя занепаде та не зможе побороти свій недуг. А для того щоб підняти мамам настрій, можна просто прийти з ними поспілкуватися, провести їм майстер-клас, скажімо, зачісок або макіяжу і на ці 20-30 хвилин матусі стільки наберуться позитиву та прорелаксують, що це піде не лише їм на користь, але й їх хворим дітям. Повірте, знаходитися в лікарняних стінах 6-18 місяців – це складно як для дитини, так і для дорослого. І навіть якщо у вас просто ідея – влаштувати чаювання для батьків – це було б просто вражаючою причиною розслабитися!    

   10. Передача подарунків, солодощів для дітей 

   ЦЕ теж один із пунктів, як не дивно! 

   Хворі діти, як і здорові чекають свого свята, хтось Дня народження, хтось іменини, хтось зустрічі весни. 

   Ми намагаємося щоквартально влаштовувати подібні святкування, однак для цього постійно потрібно шукати додаткові кошти, або людей, які пожертвують солодощі, фрукти, іграшки (тільки нові), книги, мильні бульбашки, кульки тощо. А можливо, ви просто працюєте актором або танцюристом і бажаєте взяти участь у нашому святі, подарувавши іншим свій талант – це теж волонтерство!  

   11. Переклади та нотаріальне завірення 

   Новий напрям волонтерства. Нам постійно потрібні переклади документів і часто з нотаріальним засвідченням. Здавалося б – нічого складного в цьому немає, однак завірення підпису нині обходиться у 70 грн, а переклад від 150 грн – за 1 сторінку. Витрачати кошти тоді, коли, можливо, хтось із вас вільно володіє граматичною англійською або німецькою мовами – безглуздо. Тому звертаємося відгукнутися тих фрілансерів-перекладачів та нотаріусів, які час від часу згодні надавати свої послуги безкоштовно.    

   Я намагалась коротко описати суть роботи волонтера, але хоч пунктів вийшло багато, однак це ще не межа. Адже хтось веде стрічку новин на сайті, хтось ці новини відправляє на інші сайти допомоги, хтось їх редагує і вичитує. А в той час, хтось пише сценарій уже наступного дитячого свята, яке планується на кінець серпня.     

   Якщо ви бажаєте стати частиною нашої команди – напишіть нам skarbnadiyi@ukr.net або телефонуйте 098 452 6916 / 067 363 6667
Категорія: ЗМІ | Додав: Anna_Iliuk (2013-07-16) | Автор: Анна Ільюк
Переглядів: 1250
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]