A A
RSS
Головна » Статті » Статті » ЗМІ

Здоровий цинізм, пошукова система і незручні запитання
    5 порад, як не пожертвувати гроші псевдоблагодійникам. 

   Благодійність сьогодні - це не меценатство минулих століть, для якого були потрібні великі гроші і великі зв'язки, частіше - це пара кліків мишкою або переказ невеликої суми через електронний гаманець. Однак спрощення системи пожертвувань призвело до появи безлічі інтернет-шахраїв, яких непідготовленій людині виявити дуже складно. Ми провели опитування в найбільших благодійний фондах і склали перелік основних порад, які допоможуть не переказувати свої гроші псевдоблагодійникам. 

1. перевіряйте реквізити
   Не шкодуйте часу на ретельну перевірку адреси, на які ви перераховуєте гроші. Іноді досить просто ввести номер рахунку в пошуковий рядок. Сьогодні в інтернеті є люди, які добровільно виводять підставні благодійні фонди на чисту воду (наприклад, організація «Мошенников нет».


Варвара Некрасова, представник фонду порятунку тяжкохворих дітей «Лінія життя»

- Якщо йдеться про фонд, то перш за все слід звернути увагу на сайт. На ньому мають бути представлені наступні документи: свідоцтво про держреєстрацію фонду, свідоцтво про облік в податковому органі, статут і програма фонду, публічна оферта. А якщо взяти фонд, який надає медичну допомогу, як у нашому випадку, то повинен бути список діагнозів захворювань, з якими фонд працює, а також список тих, кому вже надана допомога. Обов'язково зверніть увагу на склад опікунської ради фонду. Як правило, туди входять відомі люди, чия діяльність викликає повагу, а репутація бездоганна.

2. Шукайте причинно - наслідкові зв'язки
  Законодавство Росії дозволяє займатися благодійністю , в тому числі збором пожертвувань, не тільки спеціальним некомерційним організаціям ( НКО ), але і фізичним особам. Професіонали радять спілкуватися саме з юридичними особами: шансів, що вас обдурять, набагато менше. У випадку ж з фізичною особою ви навряд чи зможете простежити долю своїх грошей просто тому, що фізособи не зобов'язані звітувати про свою діяльність, а значить, витратити отримані кошти вони можуть фактично на що завгодно.


Рустам Хасанов, директор благодійного фонду «День добрих справ»

- Взагалі всі добропорядні організації, взяти хоча б ті ж групи в соціальних мережах, в обов'язковому порядку викладають звіти про свою діяльність, тобто регулярно повідомляють у відкритих джерелах, скільки грошей надійшло до них на рахунок і як ці гроші витрачені. Таким чином, якщо у звіті ви не знайшли свого платежу, можна бити тривогу.

3. Дивіться на діагноз
   Перш ніж перераховувати гроші на чиюсь операцію, необхідно отримати максимальну інформацію про діагноз людини, яку готують до операції. Наприклад, операція може виявитися не такою вже й складною, як про неї пишуть в «фонді допомоги». Ще один момент, на який потрібно звертати особливу увагу, - безперспективний діагноз. Наприклад, є дитина з 4-й стадією раку. Тут важливо знати, що рак у цій стадії практично невиліковний: смертність складає 98 %. Тому лікарі не беруться за таку операцію, зате шахраї тут як тут.


Рустам Хасанов, директор благодійного фонду «День добрих справ»

   - Іноді батьки збирають кошти на лікування за кордоном, наприклад в Ізраїлі, і нібито в Росії таких операцій не роблять. Але може виявитися, що операції роблять і в нашій країні. У нас взагалі дуже хороші хірурги - просто до лікаря велика черга або необхідно зібрати купу документів. І реальна допомога вже може бути не в перерахуванні коштів, а, скажімо, в пошуку людини серед ваших знайомих, яка в завдякі посаді, чи іншим чином зможе прискорити операцію.

   А тепер уявіть собі батька, якому лікар щойно сказав, що діагноз безперспективний і його дитина помре. І раптом з'являється ще один шанс (так у всякому разі запевняють шахраї). Ви знаєте того, хто відмовився б від цього шансу? Ось тоді ця ліва організація починає створювати групи «вконтакті», організовує масштабну діяльність по збору коштів. І все це відбувається, щоб надати реальну допомогу реально хворій дитині. Потім вони беруть ці гроші і везуть дитину за кордон, де з дитиною здійснюють якісь безглузді і непотрібні дії.

   Дитина в результаті все одно вмирає, а от гроші, які не встигли витратити, шахраї залишають собі, причому при грамотному формулюванні призначення платежу це цілком законно. Тому, як би не було важко, я раджу до всього підходити з точки зору здорового цинізму.

4. Розпізнавайте психологічні пастки
   Найпоширеніший в даний час спосіб збору коштів на благодійність - через соціальні мережі. Шахраями для цього створюються спеціальні групи і наймаються навчені люди. Найчастіше це так звані групи допомоги - їх діяльність цілком побудована на психологічному тиску, саме тому вони використовують фотографії дитини в палаті під крапельницею і гучні слогани, що змушують нас репости ці записи у величезних кількостях.


Віктор Костюковський, спеціальний кореспондент «Русфонд»:

   - Такі групи можна розпізнати за кількома ознаками. Найбільш очевидні: сумнівні документи або їх відсутність; збори не тільки на рахунки батьків, але і на безіменні яндекс-гаманці і ківі-гаманці, на поповнення балансу мобільних телефонів, зареєстрованих на збирачів; збори з неявними цілями («рахунку з клініки ще немає, але операція коштує приблизно таку-то суму»; «на майбутнє», «на дорогу», «на проживання»). Збори на порятунок завідомо невиліковних хворих: «А раптом?! Я вірю в диво!» Між іншим, саме в таких зборах найпростіше на фініші вкрасти, «розпиляти» зібрані гроші. Але це ознаки явні. Є й непрямі, хоча точні. Наприклад, істеричний тон постів: «Дитина вмирає! Врятуємо разом! Рахунок йде на хвилини!» Навіювання почуття провини читачам - потенційним жертводавцям: «А якщо він помре - як ти будеш жити?!»; «Ти вип'єш кави і з'їси морозиво - а він помре!».


Рустам Хасанов, директор благодійного фонду «День добрих справ»

   - Кожен з нас хоче бути чарівником, правда? А тут з'являється прекрасний шанс відчути себе богом всього за 50 руб., Причому користувачі мережі часто діють інтуїтивно, по першому пориву. У шахраїв все продумано: натисни кнопку, клікни на посилання, відправ есемес. Вам майже нічого не потрібно робити, просто здійснити невеличку дію, яке не потребує особливих фізичних і моральних витрат. До того ж ніхто не буде паритись через 50 або 100 руб.: Прийшли вони там, не прийшли і кому прийшли. Але аудиторія, наприклад, «вконтакті» - 80 млн користувачів, а це колосальні цифри. І всього за день там можна зібрати на вигадану дитину з неіснуючим діагнозом кілька мільйонів рублів.

5. задавайте питання
   Якщо начебто причепитися немає до чого, але ви все одно сумніваєтеся, задайте кілька запитань людям, які займаються збором грошей. Це має бути щось підкреслено ввічливе кшталт: «А чому ви вибрали саме цю клініку для лікування?», «А для чого?», «А куди?» Такі запитання часто називають незручними, але насправді вони дуже зручні, в тому сенсі, що реальний благодійний фонд відповість вам на них докладно, а також надішле всі необхідні підтвердження. Шахраї ж, навпаки, почнуть нервувати або реагувати неадекватно. Це може виражатися як у відкритому нападі і звинуваченнях в бездушності кшталт: «Як ти смієш ставити такі питання, коли у людей горе!», так і в банальному «замітанні слідів». В останньому випадку ваші питання негайно зникнуть зі стіни в соціальній мережі або співтоваристві (якщо говорити про інтернет-благодійність), а група стане для вас закритою. Що ж, тут залишається тільки порадіти, що ви зуміли зберегти свої гроші для того, кому вони дійсно потрібні.


 Варвара Некрасова, представник фонду порятунку тяжкохворих дітей «Лінія життя»

   - Якщо ви хочете брати участь у благодійності, але боїтеся бути обдуреним, то соціальні мережі - не ваша історія. Краще звернутися безпосередньо в благодійний фонд, куди ви можете не тільки подзвонити, але і зайти, подивитися, чим він займається. А потім зробити пожертвування у будь-якій зручній для вас формі . І звичайно, жертводавець може і повинен задавати питання, у нього є на це право. У нашому фонді, наприклад, між донором і сім'єю дитини часто встановлюються дружні відносини: донори цікавляться здоров'ям, успіхами дітей після одужання.
Категорія: ЗМІ | Додав: Anton (2013-10-31)
Переглядів: 1239 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 Таня  
0
Інформація насправді дуже цінна,і звичайно велика подяка тим людям,які її надали.Справді,у зрашній час дуже важко зорієнтуватись,де правда а де шахрайство.І дуже образливо,що велика кількість людей жертвує кошти,які не потрапляють до дійсно хворої дитини,а осідають в кишенях шахраїв!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]