A A
RSS
Головна » Статті » Статті » ЗМІ

ВІЛ-позитивну дитину проігнорували у Верховній Раді
   Державний бюджет України 2013 року, ухвалений сьогодні Верховною Радою України, став смертельним вироком для 110000 українців, хворих на СНІД, туберкульоз та гепатит, - про це повідомили сьогодні представники пацієнтської організації ЮКАБ, що бореться за лікування смертельно-хворих в Україні.

    Сьогодні навіть хворі діти, які прийшли просити депутатів не голосувати за убивчий бюджет, не змогли їх зупинити. 242 депутати віддали свої голоси за документ, який уб'є 110000 їхніх співвітчизників.

    «Я втратила маму, коли мені було 6 років. Тоді ж я дізналася, що в мене ВІЛ. Це було важко. Мені ні з ким було поговорити про це. Я дуже не хочу, щоб інші діти таке відчули, коли їхні батьки помруть через те, що немає ліків ». - Розповіла ВІЛ-позитивна Ліза, 13 років. Вона прийшла у Верховну Раду, щоб попросити не голосувати за проект такого бюджету.

   Сьогодні пацієнти, хворі на СНІД, гепатит і туберкульоз прийшли у Верховну Раду вимагати виконати волю Президента України, проігноровану Урядом, і внести до Бюджету 2013 гроші на лікування смертельно-хворих українців. Хочемо нагадати, що після недавньої акції «Україна на КАРАНТИН», Президент наполягав на повному фінансуванні лікування в 2013 році для хворих на туберкульоз, гепатит і СНІД. Відповідна позиція розміщена на офіційному сайті Президента України: http://www.president.gov.ua/news/26064.html.

   На жаль, Уряд проігнорував це звернення, заклавши 0 гривень в бюджеті 2013 року на лікування гепатитів, і профінансувавши лише на 40% лікування від СНІДу і туберкульозу, що призведе до смерті 110 000 українців уже в наступному році.

    «Привести дітей до Парламенту було останнім відчайдушним кроком, який ми могли зробити, - стверджує Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ. - Але депутати проголосували за бюджет в тому варіанті, в якому він є зараз, і це катастрофа для України, яка захлинеться трьома епідеміями. Ми впевнені, що Президент накладе вето на цей закон, тому що він суперечить його позиції. Це наша остання надія ».

   Вже майже рік громадські організації вимагають виділення 1 мільярда гривень на лікування СНІДу, туберкульозу та гепатитів у наступному році. 1 мільярд гривень - це лише третина від суми, яка щорічно виділяється на санаторно-курортне лікування та оздоровлення чиновників. 1 мільярд гривень виділила недавно Держава для установки відеокамер на виборчих дільницях. 1 мільярд гривень - це цілком конкретна сума коштів, яка врятує життя більше 100 тисяч смертельно-хворих українців в 2013 році.
 


   Хочемо нагадати, що в червні стартувала громадська кампанія «Депутат-альтруїст», в рамках якої ключові пацієнтські та громадські організації проводять загальнонаціональну адвокаційну кампанію, яка покликана змусити Уряд України виділити 1 мільярд гривень на лікування хворих на туберкульоз, гепатити та СНІД у 2013 році, а саме:

• 399 840 тис. грн. на лікування ВІЛ / СНІДу,

• 296 160 тис. грн. на закупівлю медикаментів для лікування туберкульозу

• 304 000 тис. грн. на протидію вірусним гепатитам.


Джерело: http://www.ucab.org.ua
Категорія: ЗМІ | Додав: Volonter (2012-12-09)
Переглядів: 612
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]