A A
RSS
Головна » Статті » Статті » ЗМІ

Що за собою тягне активна громадська позиція паціентських організацій

 

Публічний тиск та погрози на благодійний фонд

«Пацієнти України»

 

Шановні партнери, колеги, однодумці!

Як деякі з вас могли помітити, що останнім часом Благодійний фонд «Пацієнти України» намагаються дискредитувати. Зокрема – через неправдиві публікації в ЗМІ, погрози та віртуальні позови до суду.

У повідомленнях, які з’являються в медіа та в яких лунають звинувачення на адресу членів БФ «Пацієнти України», чітко прослідковується замовний харакер. Звинувачення не мають під собою ані фактажу, ані аругментації, часто є абсурдними. Зазвичай, медіа, які публікують таку інформацію, не є авторитетними джерелами та є факти, коли подібні «замовні» суб’єктивні матеріали публікували й провідні українські ЗМІ. Інформація як під копірку (включно з граматичними помилками) масово передруковується в другорядних ЗМІ, які спеціалізуються на розміщенні платних матеріалів.

Також, сторінку БФ «Пацієнти України» та сторінки керівників організації у Фейсбуці атакують «боти», які повторюють риторику замовних статей у ЗМІ.

Найбільш обурливою є публікація щодо позову однієї вітчизняної фармкомпанії до суду зі звинуваченнями у розповсюдженні неправдивої інформації з боку БФ «Пацієнти України» та «Еспресо ТВ», про що ми також дізналися зі ЗМІ. Проте, на даний час, факт подання позовної заяви не підтверджується. Ухвала про призначення дати розгляду справи та позовна заява не надходили на адресу фонду. За даними канцелярії господарського суду м. Києва, інформація щодо наявності позовної заяви від фармацевтичної компанії до БФ «Пацієнти України» також не підтвердилась.

Така хвиля «чорного піару» свідчить лише про одне: БФ «Пацієнти України» своєю роботою по захисту прав пацієнтів створює серйозні перешкоди корупціонерам-чиновникам та нечистим фармацевтичним бізнесменам. Замість ведення чесного бізнесу та сумлінної роботи на державних посадах, опоненти обирають шлях «чорнушної» війни проти БФ «Пацієнти України» через медіа, вкладаючи в це великі кошти.

За нашими підрахунками, за останні два тижні на такі замовні матеріали в ЗМІ було витрачено близько 195 000 грн. На ці кошти за місяць можна було б пролікувати 405 пацієнтів з туберкульозом, або 125 ВІЛ-позитивних людей в рік.

Але хороша новина, друзі, полягає в тому, що нас це не зламає! Ми боролися з системою при всіх владах, міністрах та урядах протягом 10 років у цій країні. Ми боролися з екс-міністром охорони здоров’я Раїсою Богатирьовою та її соратником Романом Богачовим, ловлячи їх на крадіжках на закупівлі ліків для ВІЛ-позитивних українців. Ми домоглися звільнення Олексія Соловйова – людини, яка роками керувала Державною службою України з лікарських засобів, напряму була відповідальною за зникнення ліків з українського ринку та «відкати» при реєстрації кожного препарату. Ми з колегами та партнерами боролися проти Андрія Сердюка, голови Національної академії медичних наук України  і проти брутального виселення лікарні для ВІЛ-позитивних людей з території Києво-Печерської Лаври за прямим дорученням уряду Миколи Азарова. Сьогодні нам так само доводиться боротися. Боротися з Русланом Салютіним, головою тендерного комітету МОЗ, який так провалив закупівлі ліків, як ніхто до нього. Ми боремося проти фармацевтичного бізнесу, який намагається вивести на ринок України препарат для лікування гепатиту С, якість якого невідома, а результати досліджень ретельно приховуються від громадськості.

І ми не здамося, незважаючи на будь який тиск та платне поширення в ЗМІ будь-якої інформації про нашу організацію. Наша мета – доступне лікування для кожного пацієнта, та знищення корупційних схем в МОЗ, які є головною причиною відсутності лікування за державний кошт в Україні. Розуміємо, що в нашого фонду ніколи не буде тих фінансових та лобістських ресурсів, які є у великих компаній та політичних сил. Але ми впевнені – наш ресурс – це люди, які цінніші за будь-які гроші та відкати. Ми закликаємо всі організації підтримати нас в цій боротьбі та надалі безкомпромісно, чесно і відкрито присікати корупцію в Україні, незважаючи на те, які політичні сили та клани за нею стоять.

Джерело

Категорія: ЗМІ | Додав: Anton (2014-09-19)
Переглядів: 1431
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]