A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

Зараження дітей гепатитами ? Ні , не чули...

Голові Рівненської обласної ради

Медичній комісії Рівненської обласної  рад

 

Звернення

   Протягом п`яти років, впродовж яких ми опікуємось онкохворими дітьми, ми є свідками того, що приблизно 50% дітей отримують зараження гепатитом В під час лікування основного онкологічного захворювання. Ця проблема залишається без належної уваги держави. Проблема ускладнюється тим, що гепатит є повільним «вбивцею». Гепатит роками не проявляється у людей з нормальним станом здоров’я, але дуже швидко проявляє свої симптоми у виснаженому хіміотерапією організмі онкохворої дитини. При зараженні онкохворої дитини гепатитатом, завжди відбувається переривання лікування основного діагнозу. Зараження гепатитом онкохворих дітей значно ускладнює і робить дорожчим все лікування, в тому числі і за рахунок держави і  може призводити до смерті дитини. Навіть, якщо гепатит вчасно вдасться залікувати, він все одно назавжди залишиться в організмі і не дасть повноцінно жити людині. Також слід врахувати, що гепатит є небезпечною вірусною хворобою, тому всі носії та хворі гетатитом В є потенційно небезпечними для оточуючих, адже в майбутньому вони будуть  відвідувати манікюрні кабінети, стоматологічні клініки та інші медичні заклади.

   Загалом за нашими підрахунками протягом 2010-2014 років більше 40 онкохворих  дітей були заражені гепатитом під час лікування. Під час проведення хіміотерапії, гепатит проявляється дуже швидко.  Тому саме у онкохворих дітей діагноз «гепатит» встановлюється ще під час стаціонарного лікування.

   З 2012 року ми намагались звернути увагу на зростаючу кількість заражених гепатитом онкохворих дітей керівництва лікарні, екс-керівника управління охорони здоров’я та минулого керівництва області, проте марно.  Про гепатити дивитись з 1:30 хв.

 

  Чи через донорську кров, чи через операційне втручання, чи іншим способом заражаються діти, ми досі не знаємо, адже для цього потрібне дослідження цієї ситуації з доступом до відповідної інформації. І попри деякі наші спроби  нам поки цього не вдалося цього, оскільки  можливості дослідження проблеми вкрай обмежені без участі самої лікарні. Проте чому керівництво лікарні за 4 роки не провело цього самостійно? Єдине пояснення цьому - це замовчування проблеми, адже так простіше, ніж виявити і визнати джерело заражень в середині системи. Кого хвилюють дитячі долі в дитячій лікарні?

   Позаяк призначений облрадою керівник комунального закладу "Рівненської обласної дитячої лікарні" Думановський Г.В. не здатен або не хоче вирішити проблему гепатитів вже протягом багатьох років, ми очікуємо, аби облрада сама зайнялась її вирішенням і створила комісію по цьому питанню. У разі негативного рішення по цьому питанню ми докладемо всі необхідні зусилля для створення ініціативної групи батьків дітей заражених у лікарні гепатитом для колективного позову проти лікарні і відшкодування збитків їх здоров’ю.

 

 

Керівник ГО «Берегиня Рівненська» Петровський Олександр

Голова правління БФ «Скарбниця Надії» Кутик Юлія

 

Категорія: Акції | Додав: Volonter (2014-09-14)
Переглядів: 1362
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]