A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

Щодо створення Опікунської ради Рівненської обласної дитячої лікарні.

Голові Рівненської обласної ради

Кириллову М.М.

Голові постійної комісії з питань охорони здоров’я,

материнства та дитинства

Велянику В.В.

Звернення

 

  Незабаром буде призначено нового головного лікаря Рівненської обласної дитячої лікарні. Можна довго розповідати про проблеми і відсутність бажання чи навіть неспроможність  їх вирішувати попереднім керівником протягом 4 років, але в даному звернені ми намагаємось коротко викласти ряд вимог , вже до нового керівника РОДЛ, якого незабаром буде обрано за результатами, ми надіємось, прозорого конкурсу. Ми просимо донести до кандидатів на посаду головного лікаря РОДЛ наші вимоги і очікування:

 

 1. Це зміна відношення до пацієнта. Тяжкі і можливо навіть смертельно небезпечні випадки  , коли не задіяні навіть на половину можливості української медицини,  це не привід опускати руки і пускати ситуацію на самотьок прирікаючи дитину на страшні муки. Коли здійснена помилка, це не привід її не бачити і затягувати час наче все пройде саме собою. Не замовчування і затягування, а швидка реакція на проблеми і пошук шляхів та ресурсів для її вирішення заради порятунку дитини.
 2. Ми вимагаємо аби відповідальними особами лікарні замовлення на централізоване забезпечення ліками складались не на основі рознарядки з міністерства, а на основі реальних потреб відповідно до статистичних даних та щорічних приростів захворювань. Це дозволить МОЗу отримувати реальну картину потреб аби закладати їх в держбюджет. Інакше ми продовжуватимемо вічно підтримувати дефіцит ліків у медичних закладах.
 3. Вимагаємо забезпечити прозорість використання наявних в закладі ліків, аж до надання публічності спискам залишків на складі. Це унеможливить приховування реальних потреба забезпечення ліками  та зменшить зловживання , коли лікарі виписують пацієнтам рецепти на те що є в лікарні в достатній кількості.
 4. Вимагаємо аби в лікарні були проведені дослідження і аналіз можливих джерел зараження дітей вірусом гепатиту, та здійснені по усуненню причин заражень. Проблема ця давно відома була не тільки керівництву лікарні, а й управлінню охорони здоров’я та минулому керівництву області, але замовчувана і жодної спроби вияснити причини цього не здійснено. Було здійснено ряд заходів БФ «Скарбниця Надії»  :  додаткова перевірка постійних донорів крові на віруси та інші, але нажаль на загальну картину це не вплинуло. Інших заходів без участі самої лікарні ми не можемо здійснити.
 5. Очікуємо проведення оптимізації площ відділень , коли переповнені відділення отримають площі відділень , в яких спостерігається постійна незаповненість.
 6. Очікуємо, що збір благодійних  пожертв буде приведено у відповідність до Закону «Про благодійну діяльність» на основі добровільності, прозорості використання у відповідності призначень допомоги та відкритості звітності 
 7. Розробка адекватних і реальних програм розвитку РОДЛ, та активний пошук не тільки бюджетних коштів але й благодійних.
 8. Пошук можливостей для стажування перспективних лікарів закладу за кордоном. Інформаційне забезпечення закладу світовими медичними виданнями – можливо навіть створення «медичної бібліотеки».
 9. Забезпечення прозорості і перспективності використання доходів лікарні від здачі в оренду майна.
 10. Вирішити питання прозорості використання транспорту та  палива лікарні .
 11. Ми очікуємо , що буде налагоджена взаємодоповнююча співпраця з іншими медичними закладами м. Рівне. Відсутність власних ресурсів чи певного обладнання  це не привід не звертатись за допомогою до інших медичних закладів  тільки задля того аби керівництво управління охорони здоров'я не знало про існуючі проблеми в закладі .
 12. До того, як будуть знайдені кошти у більш ніж 500 тис гривень на реконструкцію сходів центрального входу стаціонарного корпусу , в чому ми дуже сумніваємось, як і в доцільності такої дорогої реконструкції, знайти можливості для адекватного ремонту сходів і встановлення пандусів та поручнів.

 

 

 

В прагнені перетворити РОДЛ на найкращій заклад цього типу в західній Україні і з надією на конструктивну співпрацю з новим керівництвом лікарні задля підвищення якісного рівня лікування дітей ми пропонуємо у відповідності до Закону України  «Основи законодавства України про охорону здоров'я» :

Стаття 24.  Участь громадськості в охороні здоров'я      Органи  та  заклади  охорони  здоров'я  зобов'язані   сприяти 

реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров'я 

і проведенні громадської експертизи з цих питань.
     При органах та закладах охорони здоров'я можуть  створюватися 

громадські консультативні або наглядові ради,  які сприятимуть  їх 

діяльності  та  забезпечуватимуть  інформованість   населення    і 

громадський контроль в сфері охорони здоров'я.
     У визначенні змісту та шляхів виконання державних цільових та 

місцевих   програм   охорони   здоров'я,   здійсненні  відповідних 

конкретних  заходів, вирішенні кадрових, наукових та інших проблем 

організації  державної  діяльності в цій сфері можуть брати участь 

фахові громадські організації працівників охорони здоров'я та інші 

об'єднання  громадян,  в  тому  числі  міжнародні. 

 

, пропонуємо створити «Опікунський комітет РОДЛ» до якого включити представників організацій , що вже себе зарекомендували як дієвих помічників дітей та дитячих медичних закладів Рівненщини.

Керівник ГО «Берегиня Рівненська» Петровський Олександр

Голова правління БФ «Скарбниця Надії» Кутик Юлія 

Категорія: Акції | Додав: Volonter (2014-09-16)
Переглядів: 1429 | Коментарі: 1
Всього коментарів: 1
1 Анна  
0
Ви молодці!!!!!!!!!!!!!!! Я щиро бажаю Вам сили та реалізації Ваших задумів!!!!!!!!!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]