A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

Призначення на посади в Рівненській обласній дитячій лікарні. Як це робиться?

   Нам стало відомо, що завідуючим відділенням планової хірургії Рівненської обласної дитячої лікарні було призначено 31-річного Думановського К.Г.  (див. Додаток №3). Нас зацікавили обставини цього призначення , оскільки Думановський К.Г. був призначений на посаду завідувача відділення головним лікарем Думановським Г.В. , власним батьком, тобто близькою особою. Крім того, в лікарні є багато більш досвідчених хірургів.  У відповіді на інформаційний запит №03-23/451/П від 20.06.2014р (див. Додаток 2 , п 11) зазначено :

   Зверніть увагу на зазначений стаж роботи «лікаря-хірурга» - «8,5років» , але ж з моменту отримання спеціалізації з дитячої хірургії пройшло всього лише 6 років !

   Таким чином маємо  зарахований імовірно загальний стаж, в стаж за спеціалізацією «лікар-хірург». Але зверніть увагу , що лікар-хірург Думановський К.Г.  має першу кваліфікаційну категорію з дитячої хірургії.

   Відповідно до   «ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників ВИПУСК 78 Охорона здоров'я. Міністерство охорони здоров’я України» від 29.03.2002р.   (чинний) (див. Додаток 1, п.87) лікар-хірург дитячий :

«КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ :

Лікар-хірург дитячий I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст,

магістр) за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Педіатрія".

Спеціалізація за фахом "Дитяча хірургія" (інтернатура, курси спеціалізації).

Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли

тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння

(підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за

фахом понад 7 років.»
 

Це підтверджує і Наказ Міністерства охорони здоров’я України
  « Про подальше удосконалення атестації лікарів» N 359 від 19.12.97:

 
«3.7. Кваліфікація      лікарів-спеціалістів      визначається
 
атестаційною комісією за трьома кваліфікаційними категоріями:      Друга кваліфікаційна категорія      присвоюється лікарям-спеціалістам зі стажем  роботи  з  даної 

спеціальності  не  менше  п'яти  років,  які  мають  необхідну  за 

програмою   теоретичну   та   практичну   підготовку   за    своєю 

спеціальністю,   володіють   сучасними   методами    профілактики, 

діагностики і лікування хворих.     Перша кваліфікаційна категорія      присвоюється лікарям-спеціалістам зі стажем  роботи  з  даної 

спеціальності  не  менше  семи  років,  які  мають  необхідну   за 

програмою теоретичну  та  практичну  підготовку  за  своєю  та  за 

суміжними   спеціальностями,    володіють    сучасними    методами 

профілактики, діагностики і лікування хворих..

 

 

Тобто, відповідно до кваліфікаційних вимог Міністерства охорони здоров’я України при стажі роботи за фахом «лікар-хірург дитячий» 6 років, Думановський К.Г. повинен був би мати другу кваліфікаційну категорію, а не першу. Враховуючи ці обставини можна припустити  , що попередню категорію він також отримав "достроково".

А якщо підтвердиться , що він  отримав першу категорію справді "достроково" , то постає питання чи правомірно він призначений на посаду завідуючого відділенням , оскільки перша категорія є вимогою (див. Додаток 2 , п 11)?

Кваліфікаційні категорії та посада завідуючого відділенням передбачає  доплати за кваліфікаційні категорії, підвищені виплати за інтенсивність, напруженість, хірургічну активність, чергування в вихідні дні та нічний час, вислугу років та за виконання обов`язків завідуючого відділенням.

 

Вимальовується цікава схема близьких осіб, які знаходяться у безпосередньому підпорядкуванні:

Вимагаємо провести слідуючі заходи:

  1. Перевірку щодо правомірності  отримання лікарем-хірургом Думановським К.Г «дострокових»  кваліфікаційних категорій і оцінити збитки нанесені державі у вигляді доплат за категорії.
  2. Перевірку правомірності призначення на посаду «завідуючого відділення» і оцінити збитки нанесені державі у вигляді доплат за посаду.
  3. Перевірку участі у цих процесах його безпосередніх керівників , які є близькими особами –батьками та їх можливі корупційні дії.
  4. Перевірку на можливе дострокове отримання кваліфікаційних категорій ще одним сином головного лікаря РОДЛ, який працює в цій же лікарні.

 

 Джерело: http://РОДЛ, Думановський
Категорія: Акції | Додав: Volonter (2014-09-12) | Автор: Олександр Петровський
Переглядів: 3399
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]