A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

«Лід» рушив… але роботу онкогематології РОДЛ паралізовано !!!
   Подія, яка сталась два тижні тому, після спільної заяви громадських організацій «Діти мають право жити!» від 15.02.2012 та відкритого листа-звернення до голови рівненської ОДА Берташа Василя Михайловича та начальника РОУОЗ Бойка Віталія Ярославовича, вселила надію на те, що катастрофічна ситуація з забезпеченням онкохворих дітей ліками таки почне вирішуватись, хоча і повільними, але впевненими і системними спільними зусиллями представників місцевої влади, лікарів та громадськості. Участь приймали голова рівненської ОДА Берташ В.М., начальник РОУОЗ Бойко В.Я., заступник начальника управління охорони здоров'я по материнству і дитинству Думановська М.В., головний лікар РОДЛ Думановський Г.В., заввідділенням онкогематології РОДЛ Краков’ян Л. І. та волонтери ГО «Берегиня Рівненська» Петровський О. та БФ «Скарбниця Надії» Рева М.. На зустріч навмисно не запросили представників ЗМІ аби поговорити відверто. Тож розмова обіцяла бути «гарячою» і були побоювання, що результатом може стати «призначення» винного за проблеми системи охорони здоров’я як це було в Кіровограді. Проте, наша зустріч одразу перейшла в конструктивне русло і обговорювались проблеми на які здатне вплинути місцеве керівництво:
 
 · Реальні фінансові потреби відділення
 · Проблема гепатиту
 · Проблема забезпечення донорською кров’ю
 · Забезпечення лікарні обладнанням
 · Громадський контроль за лікарнею
 
   Ми не маємо сентиментів до влади загалом, а ні до минулої, а ні до нинішньої, а ні до майбутньої. Але саме визнання «проблеми», якої «не існувало» з радянських часів, перебуваючи в середині системи – це є достойний поваги вчинок. А визнання проблеми – це вже шлях до її вирішення. Створено постійну групу, яка буде займатись вирішенням цих проблем, також було проведено засідання групи з проблеми "гепатитів" за участі керівників Обласної станції переливання крові, Обласного діагностичного центру, ОУОЗ та заввідділенням онкогематології РОДЛ… Але кілька днів тому губернатор та керівник ОУОЗ відправились у відрядження за кордон і вилізло те, що ми спочатку сприймали як непорозуміння. Група чиновників в особі головного лікаря РОДЛ Думановського Г.В., його заступників та заступник начальника управління охорони здоров'я по материнству і дитинству Думановська М. В. показали своє презирливе ставлення до рішень своїх безпосередніх керівників, до тяжкохворих дітей, їх родин та до медперсоналу лікарні, який не зважаючи на складні умови роботи, бореться за життя дітей. Станом на 16.03.2012р. робота лікарів та медсестер у відділенні РОДЛ фактично паралізована діями вищезгаданих осіб. Фактично впродовж останніх кількох днів проводиться залякування постійними «пояснювальними» записками за вигаданими причинами, щоденними звітами, які вимагають здати за один день те, на що потрібно витрачати вільний від лікувального процесу час впродовж місяця, лікарям і медсестрам відкрито погрожують звільненням і сфабрикованими «справами», доводять до нервового зриву не тільки медперсонал, але навіть батьків хворих дітей, з якими проводяться «профілактичні» бесіди з жахливими натяками, які можна розцінювати як залякування. Вважаємо що ці події можуть призвести до трагічних наслідків, всю відповідальність за які, покладаємо на вищезгадану групу чиновників.

   Сподіваємось на якомога швидше втручання керівників області та ОУОЗ. Закликаємо представників громадськості допомогти зупинити цей чиновницький «бєспрєдєл» і дати оцінку їх аморальним діям. Закликаємо журналістів розслідувати мотиви ганебної діяльності чиновників, що стали загрозою здоров’ю і життю онкохворих дітей, та є приниженням медпрацівників.

   Браття і сестри , не залишайтесь осторонь!
Категорія: Акції | Додав: Volonter (2012-03-16) | Автор: Олександр Петровський
Переглядів: 2017 | Коментарі: 27 | Теги: новини Рівне, Новини Рівного
Всього коментарів: 27
24 Оксана  
0
Я з великою повагою відношусь до волонтерської діяльності. А мене вже звинувачують в тому що обливаю їх брудом. Я думаю що це далеко не всі волонтери дозволяють собі неповагу до оточуючих. Стикалась з роботою волонтерів Києва. Величезна допомога дітям і медперсоналу здійснюється без зайвого галасу та спокійній співпраці з лікарями.До речі варто було б порівняти рівень фінасування медицини Рівненщини та суміжних областей, за для обєктивності.
А вираховувати ІР – це не метод для розумних людей, які роблять добру справу, краще вираховувати IQ.
Мені часто доводится «розрулювати» конфліктні ситуації. І я твердо переконана, що «акцетуированные личности» своїми безвідповідальними діями тільки шкодять загальній справі доброчинності.
В нашій державі не має стратегічних програм розвитку.
Вже не чути про Лікарню Майбутнього. Ми збираемо десятки і сотні тисяч євро для того, щоб відправити кожного окремого хворого за кордон,фактично інвестуючи їхню медицину. Акумулювавши кошти хоча б десяти таких випадків – можна організувати надання такої допомоги в Україні. Отут доцільно згадати про Гаранта.
Тільки спільними зусиллями можна добитсь успіху у певних конкретних питаннях – а придумувати «ворогів» і потім «героїчно» з ними боротись – користі для дітей в цьому не має.
Думаю волонтерам Рівного не вистачає лідера, який обєднав би навколо себе людей в конструктивному руслі. Можливо цим лідером могла би стати завідуюча віддленням - це має бути професіонал і проблеми раку мабуть знає краще за нас усіх.Але діяльність волонтерів повинна бути прозорою,щоб не допустити зловживань тією чи іншою стороною.

25 Volonter  
0
Оксано, хоча звати вас точно не так, у вас начолі написано що ви чиновник.

17 JohnDoe  
0
Олег,
малоймовірно, що ти лікар, втім, можливо, і маєш медичну освіту)))
але з великою ймовірністю можна сказати, що ти тролюня, таке миле звірятко, що за чиїмось замовленням тупотить пальчиками по клавіатурі. Ну що, давай по пунктах:

1)Як лікар, ти мав би знати, що лікування ведеться за певною схемою (протоколом), протоколи хоч і передрані з іноземних, але затверджені МОЗ, тож якщо тільки ти не приватний лікар (Боже бережи твоїх клієнтів в такому випадку), ти щойно поставив під сумнів компетентність рішень твого фактичного роботодавця - МОЗ, ти мабуть сміливий хлопака, еге ж?!)

2)Передай людям,котрі замовили твої пости, що в них обмежений ресурс і ще кумедніше мислення. Катавасія, котру вони затіяли не в інтересах міністерських чинів, бо волонтери латають ті нестачі в коштах та ліках, котрі не може покрити міністерство, тому про те, що робитимуть з тими, хто заважатиме працювати волонтерам і медперсоналу Гарант нашої країни дуже чітко сказав, я передам йому твої вітання))

3)Ти не маєш уявлення про іноземний волонтерський рух. Поїдь на літніх канікулах,якщо тебе відпустять, хоча б в Польшу, можливо, подобрішаєш.
В цілях твого загального розвитку - ЄС не є країною, ще нині це був союз держав)

4)По твоїх та Оксанчиних дифірамбах, роблю висновок, що ви перші ластівки нової високоспланованої і до деталей продуманої інформаційної кампанії.
Отже, когось дуже пече, те, що роблять волонтери. Тож тепер вирішили полити їх брудом, скомпрометувати і таким чином усунути зі своєї дороги,діти і їхні потреби не цікавлять ні тебе, ні твоїх замовників. Це єдина правда.
Перший млинець вийшов комом,якщо і всі інші будуть такі, плюйте на млинці і печіть комочки, можливо, це у вас двох таке покликання.

Під іншими постами, де просять про допомогу дітям мало написано,а тут розвели базарчик. Краще піди пожертвуй комусь на ліки, може тобі твоїх гріхів скастять.

19 oleh  
0
1. Протоколів надання мед.допомоги в Україні НЕМАЄ!!! Є галузеві інструкції це те що ви називаєте протоколами. 2. На відміну від Вас я не виконую жодних замовлень. 3. Якби я хотів незаслужено полити когось брудом я написав би про те як використовуюються гроші зібрані "волонтерами" angry

22 fiorella  
0
а ви напишіть, якщо є що написати .....в чому я дуже сумніваюсь ............і якщо ви це можете довести, звісно, бо написати можна що завгодно.......

26 Volonter  
0
Олеже, напишіть своє справжнє ім'я і свою посаду.

15 Оксана  
0
Рак це велика біда.
Схиляю голову перед волонтерами - це Богом благословенна справа. Велика
подяка медпрацівникам,які за мізерну плату рятують діткам життя
Але я за конструктивний підхід.
Не думаю що в державній лікарні хтось буде красти гроші в
онкохворих дітей. Ми мало розуміємо в раку.
Думаю що хвиля образ, необгрунтованих звинувачень не покращить фінансування медицини і не допоможе медикам лікувати хворих.
Є велика проблема діабету, туберкульозу.діток в реанімаціях - яким
державного фінасування теж не вистачає.
Можу припустити, що подібні піар акції влаштовуються або для зміни керівництва,або як старт
чиеєсь передвиборної компаніїї, або навіть ( в медицині буває навіть таке!)фамацевтичне лоббі певніх виробників.
Революції влаштовують одні - а плоди пожинають інші.
Потрібні висновки фахівців - незалежних експертів , лікарів ,
економістів.Дайте їм слово.Легше пропіаритись на проблемі - а набагато
важче організовувати щоденнну співпрацю.
Життя онкохворих дітей не повинно страждати від чиїхось емоцій чи амбіцій.
Потрібен конструктивний, професійний підхід, а не емоційний.
Медицина повинна бути поза політикою.

16 Volonter  
0
"Не думаю що в державній лікарні хтось буде красти гроші в
онкохворих дітей."
Оксано, ви або займаєте якусь посаду в охороні здоров'я, або вже багато років живете не в Україні. Хоча судячи з ір перший варіант вірогідніший.

18 Marjana  
0
Абсолютно згідна з Оксаною. В лікарні сотні інших дітей з важкими діагнозами: вади серця, зору, слуху, ДЦП, туберкульоз, діабет і багато всього іншого. Я дуже рада, що завдяки нашим виступам люди почали говорити і про цих діток. В першу чергу про них говорить головний лікар. Георгій Вікторович визнає, що на лікування дітей з інших відділень держава виділяє набагато менше грошей, ніж на дітей з онкогематології. Можливо, після цього і батьки таких дітей насміляться не мовчати, а говорити про свої проблеми. І можливо в нас в місті з’являться волонтери, які будуть працювати з дітками з різними діагнозами. Принаймні я знаю, що з дітьми з тубдиспансера вже працюють небайдужі люди.
Ми не влаштовуємо революцію. Ми всього-навсього кажемо правду. А те, що наша робота багатьом не подобається... Всім сподобатися неможливо.

11 oleh  
0
Шановний Олександре, читаючи те що ви "написали", я розумію лише те що ви зовсім не розбираєтеся в проблемі яку самі підняли. На моє глибоке переконання ви виконуєте певне "P.R." завдання, прикриваючись при цьому хворими дітьми. Вважайте, молодий чоловіче, що це великий гріх, а вибрана вами форма впливу може лише нашкодити. Тому що проблема не в рівненських чинониках, а в системі загалом. Ви "кричите" допоможіть онкохворим дітям, а самі незадумуєтесь над тим що в тій лікарні лікується ще пів тисячі хворих!!! В цивілізованих країнах (ЄС, США) таких "волонтерів" женуть в хвіст і гриву, ще засуджують, а ви користуючись державним беззаконням та людською нуждою напрацьовуєте собі "авторитет", до речі дуже прикрий.

13 Volonter  
1
Олеже, ви, як я зрозумів з коментаря, точно знаєте "кто віноват?" і "что дєлать?" , маєте вичерпні знання про європейський волонтерський рух , напевно, дуже багато робите для вирішення таких проблем. Хоча, ви б мали знати, що в цивілізованих країнах немає проблеми онкохворих дітей їх там просто лікують за рахунок держави, а їхні волонтери займаються збором коштів для наших дітей. Нажаль мій волонтерський досвід обмежується останніми 28 місяцями волонтерської діяльності. Проте, система хоча і знеособлена, та складається з багатьох цілком конкретних облич з цілком конкретними іменами. А ви захищаєте когось конкретно?

21 oleh  
0
Я не волонтер і не знаю "кто віноват?" і "что дєлать?" але винуватити особисто когось за повний параліч системи в цілому це схоже на український анекдот "про невістку та її сорочку".

23 Volonter  
0
На параліч системи , як і на війну, багато хто і багато чого собі втіхаря списує ;) . Ви , Олеже, хоча всі знають що вас звуть інакше , ще не зрозуміли що часи змінились.

10 Іріс  
0
Можливо цій проблемі треба надати широкого розголосу, а саме запрсити ТСН. Впливова дружина покриває чоловіка ГЛ і разом вершать свою владу.А Бойко про цю проблему знає з власного досвіду адже саме він був попередником Думановського на посаді ГЛ РОДЛ.

9 Ашот  
0
гнати в шию ГЛ не вихід і спостерігати за процесом теж не вихід. Завдання в нас єдине-щоб відділення ефективно працювало (лікувало). А для цього необхідно зробити увесь процес лікування прозорим.

7 Аліна  
0
Значить вихід один - зробити все для того, щоб п. Думановського звільнили з посади!!!!

8 Volonter  
0
Та ні, нам для цього не треба нічого робити, він сам все робить. Питання чи довго його керівники готові закривати очі на його бесчинства? Як довго громадськість мовчки спостерігатиме це неподобство?

12 oleh  
0
Хлопці та дівчата, ви робите неправильні висновки. Головний лікар та УОЗ в даному випадку безсилі бо вони не можуть наповнити бюджет. Всі грошові операції закладаються в міністерстві. Зі свої сторони вони цілком праві, оскільки кошторис затверджений державою вони виконують. А те що грошей не вистачає це наслідок різниці в тому що треба і того що є. Я сам лікар і знаю що певні дороговартісні, закордонні ліки можна замінити вітчизняними аналогами. Тому можливо потрібно запитати у пані Краковян чому вводять медикаменти яких немає у лікарні. І ще один нюанс я б хотів поспостерігати за вашими діями якби ви були головним лікарем, а ваша завідуюча, використовуючи ГБО, працювала проти лікарні в такій нахабній формі.

14 fiorella  
0
oleh, ви, як лікар повинні знати що дорогі закордонні ліки лікують дітей, а вітчизняні аналоги "як мертвому припарка". Але ви чомусь про це не пишете...... І Краковян про це знає, через те і виписує ліки, які можуть доомогти, а не виписані для галочки. І до вашого відома в лікарні немає не лише медикаментів, навіть шприци та фізрозчин батьки купують самі....І для Краковян треба робити вибір працювати "проти лікарні" або проти хворих дітей, виписуючи їм ліки які не допомагають.

20 oleh  
0
В тому то й справа що я знаю як діють ліки і фарм.представники cry

27 Marjana  
0
А в кого є сумніви відносно правильності призначення іноземних ліків - будь-ласка, подивіться звіт волонтерів Охмадиту і зверніть увагу на перелік ліків. У нас в відділенні лікарі призначають ті самі ліки.
http://www.donor.org.ua/index.php?module=arnews&act=show&c=1&id=11800

6 Саша  
0
Те, що зараз відбувається у відділенні - це ще не параліч роботи. Це передвісник. От коли почнуться реальні звільнення працівників з мед.персоналу... ГЛ чекає що тепер волонтери і батьки до нього побіжать просити залишити лікарів у відділенні

5 Uliya  
0
Наші чиновники знахабніли вкрай! Від своєї безкарності вони втратили відчуття реальності.Кожному здається, що він маленький царьок і може вирішувати долю і життя паціентів. Всіма засобами тероризують і персонал, і батьків з дітьми, і волонтерів. Що ж далі може чекати дитячу лікарню? Страшно подумати...

4 Саша  
0
Люди, я щось не доганяю. Якщо відбулося 'визнання проблеми' – то чому п. Думановська досі не спростувала свою заяву про забезпечення відділення на 80%; чому ГЛ першим не почав говорити про проблеми у відділенні; чому Бойко дізнався про проблему лише зараз? З часів совка цих проблем не було? Не повірю. Корумповане кодло чиновників?!

3 ivanet  
0
Ймовірно, є що приховувати...Невже керівник лікувального закладу не зрадів, що проблеми його діяльності почуто і вирішуються?? Чому так жорстко діє?
Шкода медичний персонал. Люди за копійки там рятують життя..

2 Наталі  
0
цю проблему може зрозуміти тільки ЛЮДИНА, а не п. думановський. Мені навіть здається, що він свідомо гробить дитячі життя. Цілком погоджуюсь з Аліною - цьому нелюдові не місце в лікарні. Я б таких взагалі не лише позбавляла б лікарської практики, а й ізолювала подалі від суспільства, бо цей нелюд тільки отруює життя оточуючим.

1 Аліна  
0
Шкода, що п. Думановський так і не зрозумів чи не хоче зарадити тим проблемам, які підняли волонтери благодійних організацій, у нього в руках був хороший шанс виправити становище і стати знаряддям добра для хворих дітей та їх родин. Хоча з усього видно, що він вибрав самий негідний для чоловіка шлях - перекинути відповідальність на інших, у даному випадку слабших за нього за соціальним становищем. Значить, такій людині не місце у лікарні, тим більше дитячій!!!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]