A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

ДІТИ МАЮТЬ ПРАВО ЖИТИ! (+відео, відгуки , оновлюється)
  Ситуація з лікуванням дітей, хворих на рак та інші важкі захворювання, викликає почуття обурення й сорому. Сотні маленьких пацієнтів, життя яких можна врятувати засобами сучасної медицини, в Україні приречені на смерть. Змінюються президенти, міністри й депутати, але незмінними залишаються байдужість і корупція, що вбивають дітей.
 
 Зусиллями людей доброї волі вдається врятувати багато життів. Але цього недостатньо. Докорінно змінити ситуацію можна лише задіявши ресурси держави. В бюджеті країни, яка витрачає мільярди на стадіони, президентські резиденції і вертолітні майданчики для VIP-пасажирів, завжди не вистачає грошей ні на сучасну дитячу лікарню, ні на порятунок українських дітей за кордоном, ні на закупівлю достатньої кількості ліків.
 
 Якщо не покласти цьому край, такий стан речей може тривати вічно. Спостерігати за порожніми обіцянками, бюрократичною тяганиною і наріканнями на всілякі проблеми з боку тих, хто зобов’язаний ці проблеми вирішувати, - значить лише марнувати час, який коштує комусь життя.
 
 Неможливо швидко вилікувати тяжко хвору систему охорони здоров’я. Але врятувати кожну онкохвору дитину, яка може бути врятована засобами сучасної медицини – цілком реально.
 
 Для досягнення цієї мети ми об’єднуємо свої дії в рамках громадської кампанії «Наші діти». На наше переконання, влада зобов’язана реалізувати, а суспільство – проконтролювати кілька цілком конкретних кроків:
 
 1. Заради дітей забезпечити виконання статей Конституції України ст.27 «Кожна людина має невід'ємне право на життя. …Обов'язок держави — захищати життя людини…» та ст.49 «Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно.»
 
 2. Забезпечити на 100% необхідними ліками та ендопротезами дітей, що лікуються в Україні від раку, хвороб крові та інших смертельно небезпечних захворювань. Ці ліки мають надходити хворим безперебійно, а не лише в кінці року.
 
 3. Забезпечити швидку і прозору реєстрацію життєво важливих препаратів , позаяк бюрократичний і корупційний бар’єри відлякують виробників якісних ліків і унеможливлюють їх імпорт, в рази збільшують вартість ліків, та перетворюють законослухняних громадян на вимушених «контрабандистів», що попри заборони і ризик ввозять рятівні ліки.
 
 4. Забезпечити, щоб в Україні робилися всі операції з порятунку онкохворих дітей, які робляться в решті країн Європи (у т.ч. пересадка кісткового мозку від нерідного донора), оприлюднити розумну (за 20-30 місяців) кінцеву дату, коли це станеться, а також графік будівництва (чи реконструкції) необхідних приміщень, закупівлі обладнання та підготовки фахівців з жорсткими контрольними датами завершення кожного етапу.
 
 5. Доки таких операцій в Україні не проводять, гарантувати швидкий виїзд на лікування у європейські клініки за рахунок держави кожної дитини, якій це може врятувати життя.
 
 6. Забезпечити приєднання України до Міжнародного реєстру донорів кісткового мозку.
 
 7. Забезпечити якісну перевірку донорської крові на інфекційні захворювання, що передаються через кров.
 
 8. Забезпечити створення умов для громадського контролю за виконанням поставлених вимог аби зупинити корупцію в дитячих лікарнях, створенням при них «Громадських опікунських комітетів».
 
 Крім того, дуже важливо зробити зручним і доступним донорство крові, забезпечити медичні заклади якісним обладнанням і реактивами для контролю й зберігання крові та її компонентів.
 
 Фактично вісім місяців 2011 року волонтери з жертводавцями забезпечували всі дитячі онкогематологічні відділення України ліками, матеріалами, повністю обладнанням та ремонтами. У лікарнях часто не було навіть шприців, а багато препаратів доводилось привозити через кордон контрабандою. Ми вісім місяців «заміняли» МОЗ України. Навіщо нам уряд який відсторонився від порятунку наших дітей?
 
 Ми не віримо в те що грошей на порятунок дітей знайти неможливо. Все що потрібно для вирішення цієї проблеми – це воля керівництва держави і громадський контроль волонтерськими організаціями за її виконанням.
 
 Ми закликаємо представників влади, журналістів, експертів, громадських активістів, кожну небайдужу людину долучитися до нашої ініціативи і взяти вирішення цієї проблеми під спільний контроль. Це – наш обов’язок перед дітьми, яким більше нізвідки чекати допомоги. 
 
Рівне:
 
 ГО «Берегиня Рівненська»
 БФ «Скарбниця Надії»
 Всеукраїнська молодіжна громадська організації "Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ)
 Громадянська мережа ОПОРА
 РММГО "НОВИЙ РІВЕНЬ"
 Благодійна місія «Православне діло»
 Рівненське Православне Свято-Софіївське молодіжне братство  
 РОЧБО "Серце дітям України"
 ГО "Жінки Батьківщини"
 
 
Київ:
 Рух добровольців «Простір свободи»
 МБФ «Українська фундація громадського здоров`я»
 Центр UA Бюро журналістських розслідувань «Свідомо»
 Громадянська служба «Свідомо»
 Центр Громадянських Свобод Регіональний центр громадського представництва «Життя»
 
Прес-конференція частина1
 
 
 
 
Прес-конференція частина2
 
 
Рівне1
 
 
СфераТВ
 
 
РТБ
 
Категорія: Акції | Додав: Volonter (2012-02-14)
Переглядів: 2903 | Коментарі: 12 | Теги: новини Рівне
Всього коментарів: 12
12 Bogdan  
0
Чиновникам, та керівництву лікарні - ГАНЬБА!
Громадські організації та волонтери - ви гордість України.
ДІТКАМ - ЯКНАЙШВИДШОГО ОДУЖАННЯ, ВИ НАШЕ МАЙБУТНЄ!

10 лара  
0
Я з Вами разом! Ми з Вами! Нас багато.

9 Nadia  
0
Як прикро,що в державі ,в якій чиновники їздять на найдорожчих авто,на хворих діток абсолютно забили!А ми ще говоримо про якийсь Євросоюз.Але Бог суддя,а діток цих нехай благословляє!!!

8 Оля  
0
Наша держава і її чиновники хочуть жити по принципу,нема людей нема проблем.І роблять вони для цього все можливе, починаючи з дітей...

7 Uliya  
0
Це дуже важлива і дуже важка тема. Безперечно її необхідно "піднімати". Чиновники вміють дуже вміло перекручувати факти собі на користь. Тому ця проблема нагадує височезну стіну, яку прийдеться "пробивати" головами волонтерів і батьків. Дай, Бог, сил всім, хто відважився нести це в маси і добиватися вирішення цього питання!

5 Yaroslav  
0
Доброго дня усім.
Організаторам прес-конференції - М О Л О Д Ц І !!!
А чиновнику, який заявив про наявність 80% ліків потрібно надіслати офіційний запит про надання інформації - звідки така статистика? І якщо виявиться (а точно виявиться!), що це неправда - зобов’язати на тому ж каналі спростувати інформацію про забезпеченність ліками.
І коли ця падлюка спростовуватиме свої ж слова - це і буде початком перемоги. Бо усі інші "чинуші" уже боятимуться казати неправду.
Чим більше розголосу отримає ця інформація - тим швидшим має бути реакція Держави. Рік виборів - заради власних шкур можливо таки почнуть нормально фінансувати медицину та рятуватимють діток.

P.S. Якщо можливо - напишіть що це за чиновник.

6 Volonter  
0
Думановська Марія Володимирівна – заступник начальника управління охорони здоров'я по материнству і дитинству

4 Оля  
0
Напевно ці чиновники кожен день ходять у відділення,спілкуються з батьками,лікарями,дітьми.....А ми сидимо у шикарних кабінетах і не володіємо ситуацією.То нехай вони частіше туди заходять з розплющеними очима.

3 Marjana  
0
Чиновники вже зреагували на нашу заяву. Вони офіційно заявили на телебаченні, що ми не володіємо ситуацією і що на даний момент у віділенні онкогематології є 80% необхідних ліків. Круто! Я ми і не здогадувалися! Розвісили вуха і слухаємо заплаканих батьків, що ліків немає. А виявляється, треба в чиновника запитати! Ось хто знає правду!

11 Саша  
0
в даному випадку може бути 2 варіанти: 1) гроші для потреб онкогематологічного відділення виділено, але вони "зависли" в чиємусь кабінеті; 2) просто брехня, або як любить казати наша дорога влада: "мы прарабатываем этот вапрос"

2 Ирина  
0
Деточки, Вы заслуживаете чуда! Пусть завтра утром Вы проснетесь полностью здоровыми!

1 ivanet  
1
Не кожна людина може зайти в дитяче онковідділення і стриматись, щоб не розплакатись...За кордоном, завдяки належному фінансуванню, шанси вилікувати рак в сотні разів вищі. Невже українські діти приречені???????
Так більше тривати не може.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]