A A
RSS
Головна » Відео » ЗМІ про нас » Про наші акції

ДІТИ МАЮТЬ ПРАВО ЖИТИ! (наше)

00:12:34
Перегляди: 4 Додав: Volonter Volonter 
:

ДІТИ МАЮТЬ ПРАВО ЖИТИ!спільна заява громадських організаційчастина1

Ситуація з лікуванням дітей, хворих на рак та інші важкі захворювання, викликає почуття обурення й сорому. Сотні маленьких пацієнтів, життя яких можна врятувати засобами сучасної медицини, в Україні приречені на смерть. Змінюються президенти, міністри й депутати, але незмінними залишаються байдужість і корупція, що вбивають дітей.

Зусиллями людей доброї волі вдається врятувати багато життів. Але цього недостатньо. Докорінно змінити ситуацію можна лише задіявши ресурси держави. В бюджеті країни, яка витрачає мільярди на стадіони, президентські резиденції і вертолітні майданчики для VIP-пасажирів, завжди не вистачає грошей ні на сучасну дитячу лікарню, ні на порятунок українських дітей за кордоном, ні на закупівлю достатньої кількості ліків.

Якщо не покласти цьому край, такий стан речей може тривати вічно. Спостерігати за порожніми обіцянками, бюрократичною тяганиною і наріканнями на всілякі проблеми з боку тих, хто зобов’язаний ці проблеми вирішувати, - значить лише марнувати час, який коштує комусь життя.

Неможливо швидко вилікувати тяжко хвору систему охорони здоров’я. Але врятувати кожну онкохвору дитину, яка може бути врятована засобами сучасної медицини – цілком реально.

Для досягнення цієї мети ми об’єднуємо свої дії в рамках громадської кампанії «Наші діти». На наше переконання, влада зобов’язана реалізувати, а суспільство – проконтролювати кілька цілком конкретних кроків:

1. Заради дітей забезпечити виконання статей Конституції України ст.27 «Кожна людина має невід'ємне право на життя. …Обов'язок держави — захищати життя людини…» та ст.49 «Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно.»

2. Забезпечити на 100% необхідними ліками та ендопротезами дітей, що лікуються в Україні від раку, хвороб крові та інших смертельно небезпечних захворювань. Ці ліки мають надходити хворим безперебійно, а не лише в кінці року.

3. Забезпечити швидку і прозору реєстрацію життєво важливих препаратів , позаяк бюрократичний і корупційний бар’єри відлякують виробників якісних ліків і унеможливлюють їх імпорт, в рази збільшують вартість ліків, та перетворюють законослухняних громадян на вимушених «контрабандистів», що попри заборони і ризик ввозять рятівні ліки.

4. Забезпечити, щоб в Україні робилися всі операції з порятунку онкохворих дітей, які робляться в решті країн Європи (у т.ч. пересадка кісткового мозку від нерідного донора), оприлюднити розумну (за 20-30 місяців) кінцеву дату, коли це станеться, а також графік будівництва (чи реконструкції) необхідних приміщень, закупівлі обладнання та підготовки фахівців з жорсткими контрольними датами завершення кожного етапу.

5. Доки таких операцій в Україні не проводять, гарантувати швидкий виїзд на лікування у європейські клініки за рахунок держави кожної дитини, якій це може врятувати життя.

6. Забезпечити приєднання України до Міжнародного реєстру донорів кісткового мозку.

7. Забезпечити якісну перевірку донорської крові на інфекційні захворювання, що передаються через кров.

8. Забезпечити створення умов для громадського контролю за виконанням поставлених вимог аби зупинити корупцію в дитячих лікарнях, створенням при них «Громадських опікунських комітетів».

Крім того, дуже важливо зробити зручним і доступним донорство крові, забезпечити медичні заклади якісним обладнанням і реактивами для контролю й зберігання крові та її компонентів.

Фактично вісім місяців 2011 року волонтери з жертводавцями забезпечували всі дитячі онкогематологічні відділення України ліками, матеріалами, повністю обладнанням та ремонтами. У лікарнях часто не було навіть шприців, а багато препаратів доводилось привозити через кордон контрабандою. Ми вісім місяців «заміняли» МОЗ України. Навіщо нам уряд який відсторонився від порятунку наших дітей?

Ми не віримо в те що грошей на порятунок дітей знайти неможливо. Все що потрібно для вирішення цієї проблеми – це воля керівництва держави і громадський контроль волонтерськими організаціями за її виконанням.

Ми закликаємо представників влади, журналістів, експертів, громадських активістів, кожну небайдужу людину долучитися до нашої ініціативи і взяти вирішення цієї проблеми під спільний контроль. Це – наш обов’язок перед дітьми, яким більше нізвідки чекати допомоги.

Рівне:

ГО «Берегиня Рівненська»
БФ «Скарбниця Надії»
Всеукраїнська молодіжна громадська організації "Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ)
Громадянська мережа ОПОРА
РММГО "НОВИЙ РІВЕНЬ"
Благодійна місія «Православне діло»
Рівненське Православне Свято-Софіївське молодіжне братство
РОЧБО "Серце дітям України"
ГО "Жінки Батьківщини"

: 00:12:34
Автор: PARTIZANrv
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]