A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

Тяжкохворий депутат і тяжкохвора дитина рівні у правах, чи не так? оновлено: 500 тис.грн ВИДІЛЕНО!

17 квітня , на сесії обласної ради прийнято рішення виділити 500тис грн на закупівлю життєвонеобхідних ліків для онкохворих дітей. Ми надіємось, що з пошуком грошей не зволікатимуть.

 

Друзі! Ми публікуємо спільне  звернення ГО «Берегиня Рівненська» та БФ «Скарбниця Надії» до голови обласної  ради Кириллова М.М. та депутатів,  щодо виділення коштів з обласного бюджету на закупівлю ліків для онкохворих дітей Рівненщини.

У 2012 році, коли становище з забезпеченням ліками онкохворих дітей було катастрофічне ,   ми вже звертались з подібним зверненням до обласної ради і тоді  виділили лише 185тис гривень  з необхідних 280тис для більш ніж десятка маленьких пацієнтів. То була злочинна влада партії регіонів, але революція змінила відношення влади до здоров’я людей і вже 02 квітня Рівненська обласна рада приймає рішення про виділення 300тис гривень на лікування депутата обласної ради Андришина Юрія Степановича. 

Ми не проти виділення допомоги цій людині, адже кожна людина має право боротись за своє здоров’я і життя.  Ми намагаємось в міру власних можливостей підтримувати тих, хто бореться за власне життя і вважаємо, що про хороші вчинки депутатів потрібно інформувати громаду. На щастя  нам випадково стало відомо про таку скромну ініціативу депутатів облради.

 Цей випадок дає надію, що люди з тяжкими і небезпечними хворобами  не будуть покинуті  державою і громадою напризволяще. Він надихнув нас звернутись з проханням про виділення коштів з обласного бюджету на закупівлю життєво необхідних ліків для онкохворих дітей , що перебувають на лікуванні в РОДЛ.  Ми віримо , що відтепер буде дотримано рівне право всіх українців на отримання якісної медичної допомоги.  Адже і тяжкохворий депутат і  тяжкохвора дитина рівні у правах, чи не так?

 

Текст звернення:

 

 

Голові Рівненської обласної ради Кириллову М.М.

                                                                                          Депутатам Рівненської обласної ради

 

 

Звернення

 

Просимо Вас підтримати  громадську ініціативу спрямовану на покращення фінансування потреб онкохворих дітей , шляхом виділення коштів з бюджету області на закупівлю ліків для онкогематологічного відділення РОДЛ.

Звертаємо Вашу увагу на критичну ситуацію з забезпеченням ліками онкохворих дітей. Протягом багатьох років ця проблема ігнорувалась державою і оплата за медикаменти майже в повній мірі лягала на плечі родин онкохворих дітей і добродійників. Жодна родина не здатна самостійно витягнути лікування дитини в Україні, адже суми сягають 250тис. грн., і навіть  астрономічних 500тисяч грн., і це без врахування ліків які виділялись РОДЛ, а проведення операцій та трансплантацій кісткового мозку за кордоном сягає 250тис євро. Важко уявити розпач батьків.

Також,  у зв’язку з різкою зміною курсу валюти за останні місяці вартість ліків сильно зросла, які і до того були наддорогі. Вартість деяких препаратів сягає 20тис грн. за флакон. Родини фактично кинуті напризволяще .

 Байдужість держави до цього питання характерна для всіх урядів без виключення. Неможливо змиритися з таким станом речей. Держава повинна нести відповідальність за онкохворих дітей і взяти на себе, якщо не весь фінансовий тягар, то більшу його частину. На період доки онкохворі діти не будуть забезпечені необхідними ліками централізовано, недостатнє фінансування повинне покриватись з обласного бюджету. 

Господь створив людей рівними, а Українська революція ціною великих жертв урівняла шанси українців на отримання якісного лікування не залежно від їх статків, віку, статі та займаної ними посади. Ми віримо, що життя тяжкохворих дітей для вас таке ж важливе, як і здоров’я будь-кого з ваших колег. 

Ми, представники ГО «Берегиня Рівненська» та БФ «Скарбниця Надії», що опікуються онкохворими дітьми в Рівненській області, просимо:

  1. За рахунок видатків обласного бюджету на 2014 рік на  Обласну програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 16.11.2012 №728 , на програму "Діти Рівненщини"  на 2010-2015 роки , затвердженої рішенням обласної ради від 08.07.2010 № 1645, та інших програм,   прийняти рішення про виділення по 300 тис грн. для закупівлі життєвонеобхідних  ліків кожній онкохворій дитині, що перебуває і перебуватиме у 2014 році на лікуванні в онкогематологічному відділенні РОДЛ .
  2. Кошти повинні виділятись на спец рахунок РОДЛ.
  3. Створити комісію з закупівлі ліків за кошт обласного бюджету і для забезпечення громадського контролю за витратою коштів включити до її складу 1 представника ГО «Берегиня Рівненська» та 1 представника БФ «Скарбниця Надії», як організацій що зробили вагомий внесок в забезпечення потреб онкохворих дітей.
  4. Надати відкритий доступ для громадськості по звітності з витрат коштів по цьому рахунку.

Віримо в Вашу добру волю і  щире прагнення полегшити долю онкохворих дітей і їх родин.

 

 

  • Голова правління БФ «Скарбниця Надії» Юлія Кутик

 

 

 

  • Керівник ГО «Берегиня Рівненська»  Олександр Петровський

 

 

 

 

Категорія: Акції | Додав: Volonter (2014-04-14) | Автор: Олександр Петровський
Переглядів: 497 | Теги: кириллов, Рівненська обласна рада, допомога
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]