A A
RSS
Головна » Статті » Події » Свята

7 лютого — День ікони Божої Матері «Утоли моя печали» та святителя Григорія Богослова

   Ікона Божої Матері, що називається "Утоли моя печали", прославилася в Москві багатьма чудесами з другої половини XVIII століття, а особливо під час чуми в 1771 році. Ікона принесена до Москви козаками в 1640 році в царювання Михайла Феодоровича (1613 - 1645) і поміщена в храмі святителя Миколая. У свій час, ймовірно, внаслідок пожежі та неодноразових перебудов храму про ікону забули, вона була покинута і знехтувана перебувала на дзвіниці. Але рясні милості, явлені через неї Божою Матір'ю, змусили згадати забуту святиню і відвести їй належне місце в храмі. Святкування чудотворної ікони, що здійснюється щорічно 25 січня, було встановлено в 1760 році в пам'ять зцілення хворої жінки, яка зцілилась після молебню перед чудотворним образом Богородиці 25 січня в церкві Святителя Миколаяі. До цього ж часу відносяться складені їй служби та акафіст. Шановані списки з ікони Божої Матері, що іменується "Утоли моя печалі", знаходяться в багатьох храмах Москви та інших міст.

 

   Святитель Григорій, архієпископ Константинопольський іменується Богословом за свої глибинні знання і богонатхненні тлумачення Священного писання.

   Він народився близько 329 року в Аріанзі, маєтку своїх батьків поблизу міста Назаіана в південній Каппадокії (Мала Азія). Мати його, свята Нона, походила зі знатної і благочестивої християнської сім'ї та доводилась двоюрідною сестрою святителю Амфілохію, єпископу Іконійському.

   Свята Нона вийшла заміж за Григорія Аріанзского, багатого землевласника, який під впливом дружини змінив свій світогляд (до одруження він належав до однієї з іудейських сект), прийняв святе Хрещення і став палким християнином. Згодом святий Григорій Аріазанскій був посвячений у сан пресвітера, а потім - єпископа Назіанзінского і цілком присвятив себе служінню Церкві Христовій.

   За молитвами благочестивих Григорія і Нони у них народився син Григорій, який ще до народження був обіцяний матір'ю на служіння Богу. Батьки дали святому Григорію, а також його молодшому брату Кесарію блискавичну освіту. Після домашніх занять з дядьком, єпископом Іконійським, досвідченим викладачем риторики, святий Григорій пройшов курс навчання в школах Назіанза, Кесарії Каппадокійської та Олександрії. Юнак володів видатними здібностями, а разомз тим гарячим благочестям. Дізнавшись від матері, що він присвячений Богу, святий Григорій прийняв обітницю зберегти себе в цнотливість і чистоті.

Категорія: Свята | Додав: Саша (2012-02-07)
Переглядів: 1000
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]