A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

Про свято 8 Березня
   Хто б мені що не казав, а я полюбила свято 8 Березня всім серцем. Кажуть, що це свято – пережиток радянських часів і воно не має ніякого сенсу. Для мене це не має жодного значення. Такі  свята допомагають йти далі, робити свою буденну роботу. Коли напередодні свята Саша Ткач з загадковою посмішкою дарує дивовижний букет з квітів-цукерок, то не важливо святкувала я до сьогоднішнього дня 8 Березня, чи вважала його зайвим днем в календарі. Коли вітає Світланка Хомич, то не важливо, що вона написала, важливо, що вона вчиться самостійно ходити! Коли дзвонить з привітанням Юра Шупик, то важливо тільки те, що він живий! Коли на адресу фонду поштарка приносить вітальну листівку з лаконічним підписом  - Олександр, то ти розумієш, що не важливо з чим тебе вітають, а важливо, що Саша Фотенюк готується до випускних іспитів в школі! Історії боротьби цих дітей, їхні фотографії, їхні голоси зливаються в цей день незрозумілого свята в один потік радості, який допомагає не зійти з цього важкого шляху спільної боротьби за посмішки дітей.

   Вже місяць, як в нашому фонді стартував збір коштів на сепаратор крові. Збір, відверто кажучи, просто провальний. З необхідних 200 тисяч гривень зібрана лише сота частина, а саме 2220 гривень. З цих коштів лише 1000 гривень було пожертвувано саме на обладнання, інші кошти люди принесли зі словами «кому більше треба» і після розмови з нами погодились пожертвувати їх на сепаратор крові.

   Я знаю, що переважна більшість людей хоче чітко бачити, знати, якій конкретній дитині вона жертвує кошти. Це зрозуміло. Тут прохання безлике, в нього немає імені, посмішки, щирих очей.

   Я знаю, що забезпечувати медичні заклади обладнанням має держава. Це зрозуміло. Та держава ледь спромоглася в кінці минулого року забезпечити дитячі онкологічні відділення ліками, відсотків приблизно на 80-90. 

   Я знаю, що головне в лікуванні важко хворих людей - це мудрість лікарів, наявність ліків, вчасно отримані результати обстежень і аналізів. Це зрозуміло. Але є такі дні, коли мудрість лікаря натикається на відсутність компонентів крові. Коли хвора дитина може зійти кров’ю  і ніякі ліки не допоможуть. Переважна більшість онкохворих дітей під час лікування декілька разів опиняються в ситуації, коли питання стає руба – тромбоконцентрат або життя. Коли все попереднє важке і дороговартісне лікування, всі шанси на одужання можуть в один день стати, вибачте за грубість, коту під хвіст.

   Сашку Фотенюку пощастило. Коли він лежав в реанімації і був на межі, сепаратор крові працював і хлопця змогли забезпечити тромбоконцентратом. Саша вийшов з реанімації виснажений, з крововиливами в обидва ока, втративши багато крові.   Настуні Небувало пощастило. Дівчинка пройшла через кому, її «витягли» лише завдяки майстерності лікарів та щоденному вливанню тромбоконцентрату.

   Настуні Куксі пощастило. Вона потрапила в онкогематологію коли в неї випав перший молочний зуб. В дівчинки протягом майже двох діб не зупинялася кров з рани. Сепаратор працював і дівчинці вчасно перелили декілька доз тромбоконцентрату, врятувавши її життя.   Саші Ткач пощастило менше. Коли в неї були критичні показники тромбоцитів і донор вже сидів в кріслі, чекаючи сепарації, зламався сепаратор. Тоді Сашу врятували, взяли тромбоцити на станції переливання крові. Важко, але Олександра помаленьку відновилася, пройшовши по критичній межі.   Валентину Троцькому не пощастило. Він пішов від нас 9 березня 2010 року. Пішов після звершення останньої хімії від шлункової кровотечі. Кров зупинити не вдалося.

   Сьогодні наш старий сепаратор знову зламався. Найважчий пацієнт в онкогематології на сьогоднішній день маленький Діма Ляшук. В хлопчика критично впали тромбоцити. Сьогодні дитину вдалося витягти, але наш сепаратор знову зламаний. Завтра Діма має заступати на хімію. Впродовж десяти днів після хімії хлопчику щоденно треба буде вливати тромбоцити. Без тробоконцентрату Дмитрика не витягнуть. Занадто серйозна ситуація.

   Я звертаюся до вас з проханням допомогти зібрати кошти на новий сепаратор крові. Зараз ситуація з ліками у відділенні онкогематології не критична. Повірте, що на сьогоднішній день майже всі батьки хоч і дуже важко, але зможуть в разі гострої потреби забезпечити своїх дітей медикаментами. Якщо не буде можливості вчасно перелити донорські тромбоцити, ніякі ліки не допоможуть.

 

Реквізити для допомоги:
БФ "Скарбниця Надії"
ЗКПО 37685693
26009336789200
АТ "УкрСиббанк"
МФО 351005
Призначення платежу - Добровільна пожертва для придбання обладнання

   Обладнання – це не купа дороговартісного металу. Це посмішки дітей, які вижили. Ось такі посмішки. Всім цим дітям на певному етапі лікування переливали донорські тромбоцити.


Категорія: Акції | Додав: Anton (2013-03-20) | Автор: Мар'яна Рева
Переглядів: 788
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]