A A
RSS
Головна » Статті » Події » Новини відділення

Заступає Новий рік
   Вже декілька днів збираюся писати новорічне привітання на сайт. Але не можу написати нічого путнього. Звичайно, час для всієї України зараз нелегкий і настрій не дуже святковий. Але ж свято – Новий рік на порозі. Саме час згадати монулий 2013 рік. Цей рік був унікальним в тому, що дитячі онкологічні віллідення України були забезпечені якісними ліками європейського виробництва на 85-90%. Батьки дітей мали можливість не витрачати шалені кошти на ліки, а вчасно обстежувати дітей і приділяти більшу увагу профілактиці гепатиту. В результаті маємо багато дітей, які успішно завершили лікування онкологічних хвороб, маємо родини, які не зверталися за допомогою до благодійних фондів, за рік наше відділення втратило всього п’ятеро дітей, всього в трьох дітей впродовж 2013 року виявлено гепатит. В повідомленнях на сайті МОЗу про забезпечення онкохворих дітей ліками написані в найрадісніших тонах і там говорять про 100%. Насправді, все відбувалося не так яскраво, фінансування з держави фактично «вибивали», по кожному препарату проводилися окремі обговорення, наполягаючи на ліках європейського виробництва. Майже всю роботу по співпраці з МОЗом відносно ліків для онкохворих дітей взяла на себе Опікунська Рада НДСЛ ОХМАТДИТ на чолі з Оксаною Корчинською.

   І ось вранці 31 грудня дружні організації розповсюджують новину: «МОЗ виключило пацієнтів з усіх тендерних комісій». Стало відомо, що жоден з представників громадських організацій та пацієнтів, які опікуються смертельно-небезпечними захворюваннями, не був включений до номенклатурних комісій при Міністерстві охорони здоров’я, що фактично унеможливлює доступ пацієнтів та громадськості до тендерів із закупівлі ліків для цих же пацієнтів. Ця новина перекреслює всю проведену раніше роботу. Громадські організації відкинули на декілька років назад. Пацієнтам не дозволяють брати участь в закупівлях ліків. Ганна Гопко, виконуюча обов’язки Голови Опікунської Ради НДСЛ ОХМАТДИТ, відкрито сказала: «Очевидно, що МОЗ боїться громадськості, яка здатна протидіяти корупції заради закупівлі якісних ліків для дітей». 

   «Це нонсенс і говорить лише про те, що в 2014 році МОЗ хоче провести тендери за корупційними схемами, чому заважає саме громадський нагляд, – стверджує Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ. – Залучення пацієнтів то тендерного процесу є єдиним шляхом недопущення корупції та махінацій під час закупівлі препаратів.» 
Ще одна погана новина. Впродовж 2013 року Опікунська Рада НДСЛ ОХМАТДИТ постійно пропонувала збільшити акцизи на алкогольна напої і залучені кошти направити на добудову ОХМАДИТУ. В результаті маємо збільшення акцизів, але в проекті державного бюджету на 2014 рік - жодної копійки не виділяється на добудову ОХМАДИТУ. 

   Друзі, нас чекає важкий рік. Стара влада всіма силами буде намагатися протидіяти всім, хто піднімає голову і висловлює свою думку. Нова влада (дай Боже їй з’явитися) довгий час буде зайнята більш важливимми проблемами, ніж хворі діти. Тому ми не маємо морального права святкувати. Занадто важкий час настав.

   Дякуємо вам за те, що були з нами всі попередні роки. Сподіваємось, що ви надалі будете з нами. Тримаймося!
Категорія: Новини відділення | Додав: Anton (2014-01-02) | Автор: Мар'яна Рева
Переглядів: 473
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]