A A
RSS
Головна » Статті » Події » Новини відділення

Новини відділення
   Можна було б сказати, що Рівненська онкогематологія живе в звичайному режимі - одні діти капають хімію, інші поїхали відпочити додому до наступної хімії, хтось із випускників приїхав на планове обстеження, у відділенні також декілька дітей із захворюваннями крові, двоє дітей чекають постановки діагнозу, двоє дітей приїхали з інших міст на опромінення - якби на минулому тижні я не побачила в коридорі дві розкладних ліжка, на яких лежать діти з крапельницями. У відділенні, розрахованому на 23 місця, в той день лежало в стаціонарі 26 дітей. Ми вже писали про те, що наше відділення потрібно терміново розширювати, так як воно майже постійно переповнене. У жовтні волонтери фонду і мами з відділення зверталися до начальника обласного відділу охорони здоров'я з проханням надати відділенню онкогематології більше приміщення. Наше прохання було почуте, відділенню готові виділити приміщення, площа якого в два рази більша. Але... У новому приміщенні немає ремонту, там шестимісні палати. Перевезти в таке приміщення дітей, яким потрібна стерильність, неможливо. На хороший ремонт з переплануванням палат на одно-двомісні, заміною вікон, дверей, сантехніки, вентиляцією і кондиціонуванням палат потрібно близько мільйона гривень. Де взяти такі гроші, куди стукати щоб ​​дітям допомогли з ремонтом, ми не знаємо.

   Продовжують лікування у відділенні такі дітки: 
Алінка Федоришина успішно пройшла блоки з метотрексатом, добре відпочила дому та заступила на третій протокол високодозованої хіміотерапії. Настрій у дівчинки хороше. Мама теж втягнулася в лікарняну обстановку, налаштувалася на те, що попереду ще довге лікування і намагається на падати духом. 

   Під попросилася тактика подальшого лікування у самої маленької пацієнтки нашого відділення - Сашеньки Письмак. Спочатку дівчинку готували до пересадки кісткового мезга від сестри, малятко пройшла всі необхідні курси хіміотерапії крім мегадозової хімії. Минулого тижня тато Саші поїхав в Охмадит на консультацію з приводу госпіталізації. Столичні лікарі сказали, що у дівчинки хороші показники після першого блоків хімії і швидше за все вона не відноситься до високої групи ризику, відповідно Сашеньке можливо не потрібно буде проходити ТКМ. Поки питання з подальшим лікуванням не вирішене, лікарі ще будуть проводити широкий консиліум. Зараз Саша відпочиває вдома. 

   Продовжує перший протокол хіміотерапії Сережа Козачок. Лікування цього хлопчика проходить дуже повільно, малюк у відділенні майже чотири місяці, а він всього на 30-те дні хімії. Грибок в легенях, стоматит, низькі аналізи - як не одне, то інше. Мама Сергійка дуже нервує. Нагадаю, що Надя зараз вагітна з четвертим дитинкою і їй важко доглядати за хворим Сергійком. Надя поки не знає хто буде з Сергійком в лікарні, коли вона народить, адже чоловік пішов з сім'ї як тільки хлопчик захворів. 
Продовжує проходити Перт протокол хіміотерапії Вася Сачук. Хлопець нещодавно відзначив своє 16-річчя. На жаль, День народження довелося зустрічати в лікарняних стінах. Але Вася намагається триматися бадьоро, він дорослий, розуміє, що потрібно лікуватися. Хлопець зараз зупинився через запалення легенів. Як тільки з легкими стане краще, Васі продовжать капати хімію. 

   Майже завершив перший протокол хіміотерапії Саша Коваль. Хлопчик починав лікування з дуже важкого стану, лікарі не давали ніяких прогнозів, але слава Богу, хлопець добре відреагував на призначене лікування і майже без зупинок пройшов перший протокол. 
Не дуже хороші новини у нашої загальної улюблениці Любочки Вашкевич. Після ампутації ноги дівчина пройшла два блоки хіміотерапії. Ми всі дуже сподівалися, що метастази з легенів пішли, але вони залишилися. Метастази маленькі, але вони є. Лікарі Інституту раку прийняли рішення видаляти метастази якомога швидше. Люба вже в Києві, операція призначена на четвер. Лікарі планують проводити операцію на двох легких одночасно. У фінансовому плані у Люби відносно спокійна ситуація. Минулого тижня дівчинці пожертвавалі 5000 гривень, зібраних під час уже традиційного колядування працівниками фірми «Реноме» і 10 000 гривень передала прийомна мама недавно пішов Назарчика Манайло. Сподіваємося, що цих грошей вистачить на операцію та післяопераційний період. 

   Прояснилася ситуація з Вадимчика Доброскок. У хлопчика підтвердився діагноз нейробластома. На заочній консультації в Німеччині переглянули скла хлопчика і підтвердили той же діагноз. Перед початком першого блоку хімііпо нейробластомі Вадим був дуже слабенький, блоки навіть планували капати в реанімації. Малюк важко переніс блоки, але результат як говориться, у наявності. У хлопчика значно зменшився животик, стало легше дихати, малюк став більш активний, у нього з'явився апетит. Коли Вадим відпочивав удома між блоками він навіть набрав вагу, мама з радістю розповіла, що вдома син просив їсти і в другій годині ночі, і в 5:00 ранку. Зараз хлопчику капають другий блок хімії, після блоку буде проведено КТ, УЗД і тато поїде в Київ на консультацію з приводу подальшої операції з видалення пухлини.

   На жаль, не заступив на ауто-ТКМ Андрій Затирка. Хлопця відпустили на два тижні додому перед мегадозірованной хімією. Після відпочинку Андрій пройшов ПЕТ-сканування, на якому виявлені вогнища хвороби. Хлопцеві в терміновому порядку призначили ще два блоки хімії. Після хімії буде повторне ПЕТ і ауто-ТКМ.

   Виявлено гепатит у Юлечки Федорович. Дівчина дуже засмутилася, адже вона вже повністю пройшла лікування лімфогранулдематоза і дуже сподівалася швидко повернутися до повноцінного життя без лікарень і таблеток. Наприкінці січня у Юлі планове ПЕТ-сканування, після якого вже можна буде впевнено сказати, що лімфогранулематоз переможений.

   Невідомо що з подальшим лікуванням Олексія Видиш. У листопаді тато оплатив 5 тисяч євро за типування крові, італійська клініка підтвердила, що ніхто з родичів не підходить Олексію як донор для ТКМ. У всесвітньому реєстрі донорів попередньо знайдено три донора для хлопця, але робота з пошуку донора припинена, оскільки немає оплати за пошук донора. Єдина інформація, яка у нас є - у грудні МОЗ включив Олексія в список дітей, яким повинні оплатити пошук донора і нерідну ТКМ в Італії. На сьогоднішній день тато хлопця знає тільки те, що наприкінці грудня МОЗ подав документи на казначейство на оплату неспорідненій ТКМ в Італії. Більше ніякої інформації у нас немає. 

   Дякуємо всім, хто підтримує пацієнтів нашого відділення на шляху до одужання. Ваша допомога дуже потрібна. Дякуємо! 
Категорія: Новини відділення | Додав: Anton (2014-01-20) | Автор: Мар'яна Рева
Переглядів: 540
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]