A A
RSS
Головна » Статті » Події » Новини відділення

Ціна життя рівненських онкохворих дітей
   
   Батьки, лікарі та волонтери постійно говорять про складнощі лікування юних пацієнтів хворих на різні види раку. Нині ж до і так важкого життя онкохворих дітей додались проблеми пов’язані із отриманням із крові донорів тромбоконцентрату. Цей компонент крові вливають дітям після проходження хіміотерапії, яка вбиваючи ракові клітини знижує і рівень тромбоцитів. Останні - відповідають за згортання крові.

   Старі проблеми на новий лад

   Так званий сепаратор, яким користуються для отримання тромбоцитів у відділенні онкогематології Рівненської обласної дитячої лікарні (РОДЛ) через великі навантаження часто виходить з ладу. Аби вирішити проблему, волонтери рівненського благодійного фонду «Скарбниця Надії» зголосились зібрати гроші на купівлю нового.

   - Ми почали збір коштів і за два місяці було зібрано 15 тисяч гривень, - розповідає заступник голови правління БФ «Скарбниця Надії» Мар’яна Рева. – Попередньо ми домовились з фірмою-постачальником цих апаратів, що вони продадуть нам потрібне обладнання з великою знижкою. Його вартість близько мільйона гривень, на благодійних умовах вони зголошувались продати нам за 200 тисяч. Та завдяки голові опікунської ради лікарні ОХМАТДИТ Оксані Корчинській, яка перейнялася нашою проблемою і сама почала розмовляти з постачальником, фірма погодилась віддати сепаратор в безкоштовну оренду. Апарат встановили в обласній станції переливання крові кілька тижнів тому.

   Здавалось, би проблема вирішена, проте лише частково. Справа у тому, що у відділенні онкогематології до нового апарату немає одноразових систем для забору крові, які закуповують за кошти держбюджету відповідно до державної програми «Дитяча онкологія». То ж тепер їх мають купувати батьки онкохворих дітей. На стандартний курс лікування їх треба від 14 до 24 штук. Вартість однієї – від 2500 гривень. У підсумку маємо додаткові витрати в розмірі 35-60 тисяч гривень.

   - Коли ми замовляли системи на закупівлю через тендер, ми не знали, що у нас з’явиться новий сепаратор. Тож подали на початку року заявку на системи, які підходять до старого апарату. Їх закуповує Міністерство охорони здоров’я з урахуванням потреб на місцях. Ці системи ми отримали. Проте склалась ситуація, що їх ми не завжди можемо використовувати, адже старий сепаратор часто не працює. Останнього разу, коли ми вже підготували донора до процедури апарат просто не ввімкнувся, - розповіла заввідділення онкогематології РОДЛ Любов Краков’ян.




   У Рівному отримати тромбоконцентрат від донорів можна двома способами. Перший – центрифугування. Для цього використовують спеціальну центрифугу. Спочатку у донора забирають певний об’єм крові, з якої центрифугою виділяють потрібні компоненти. Після цього здавати кров повторно донор може лише через півтора місяці. Другий спосіб здійснюється за допомогою сепаратора крові. Він автоматично відбирає у донора кров, відділяє тромбоцити і відразу повертає всі інші компоненти крові донору. Тривалість – до двох годин. За такої системи знову стати донором можна вже через два тижні.

   Онкохворі діти у замкненому колі

   Нині виникла ситуація, коли для отримання тромбоцитів у Рівному є кілька апаратів, проте з усіма із них є свої проблеми. Один із них - старий (центрифуга) знаходиться у станції переливання крові. Системи до нього є, проте процедура на ньому триває довше і стати донором після цього можна через лише два місяці. До нового, який встановили знову ж таки на станції переливання немає безкоштовних одноразових систем. А третій - у відділенні онкогематологі часто виходить з ладу.

   Заввідділення онкогематології РОДЛ Любов Краков’ян готує звернення до МОЗ із проханням перерозподілити наявні у інших областях системи, які підходять до нового сепаратора так, щоб їх отримало і Рівне. Проте ця процедура може зайняти кілька місяців. А системи потрібні щодня і можуть знадобитись у будь-який момент.

   Заручниками ситуації стали 23 пацієнта відділення онкогематології РОДЛ. Як розповіла Любов Краков’ян, із них чотирьом дітям ці системи можуть стати необхідні найближчим часом. А для однієї дитини вони критично необхідні.

   На жаль, універсальних систем не виробляють. Виробники не зацікавлені у тому, аби до їхнього обладнання підходили інші витратні матеріали. Тож виробляють системи, які працюють тільки з їхнім же обладнання. На додачу до цього механізми проведення тендерів в Україні забирають у маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення чи не останній шанс на одужання. Ось і залишається онкохворим дітям знову ж таки сподіватися та допомогу меценатів та волонтерів, адже більшість батьків вже не в змозі самостійно оплачувати лікування.
Категорія: Новини відділення | Додав: Anton (2013-06-07)
Переглядів: 1034
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]