A A
RSS
Головна » Статті » Події » Акції

Активісти: Без залучення громадськості провести закупівлі ліків за 21 день буде неможливо

Відкрите звернення
щодо заяви Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка 
про завершення у 21-денний термін процедур закупівель ліків

Кабінет Міністрів України дав 21 день Міністерству фінансів України та Міністерству охорони здоров’я України на завершення процедури закупівель ліків за державний кошт.
Ми, представники пацієнтської спільноти, стурбовані тим, що напередодні парламентських виборів така заява може бути популістичною. Протягом останніх 10 місяців Міністерство охорони здоров’я за не було в змозі провести тендери на закупівлю ліків для хворих українців. Вірогідність того, що МОЗ встигне провести необхідні процедури та укласти договори протягом 21 дня – оманлива. 
Ми переконані, що державні закупівлі ліків у такий критично короткий термін можливо провести лише за безпосередньої участі представників пацієнтських спільнот та антикорупційних громадських організацій.
Пацієнтські організації ще в квітні місяці наголошували на тому, що ситуація із забезпеченням хворих життєво-необхідними ліками може стати критичною цього року через неспроможність Міністерства охорони здоров’я вчасно та прозоро провести процедури закупівель. 
Ми пропонували і пропонуємо зараз конкретні механізми закупівлі ліків у фармацевтичних виробників за цінами 2013 року і готові включитися в переговорний процес, що сприятиме зниженню цін на ліки та вплине на виділення Україні гуманітарної допомоги лікарськими засобами.
Ми звертаємося до Кабінету Міністрів України та новопризначеного заступника Міністра охорони здоров'я України - керівника апарату Василя Лазоришинця - із закликом невідкладно залучити представників громадськості до процесу державних закупівель, та провести їх відкрито та у повному обсязі. 
Сподіваємося, що в розпал передвиборчої кампанії, політики не обмежаться тільки гучними публічними заявами, а докладуть усіх можливих зусиль для того, аби упередити катастрофу із забезпеченням хворих життєво-необхідними ліками.

Джерело

Категорія: Акції | Додав: Anton (2014-10-06)
Переглядів: 1174
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]