A A
RSS
Головна » Статті » Статті » ЗМІ

В Україні онкохворі діти заражаються гепатитом після переливання донорської крові (ВІДЕО)
   Дітям переливають нечисту кров.
 
   Медики й волонтери кажуть, що кожна 5 онкохвора дитина в Україні після переливання донорської крові заражається гепатитом С чи G. Уся донорська кров в Україні звичайно ж, обов'язково перевіряється, але часто за вкрай застарілими методиками і мінімальним набором хвороб. Тому родини хворих нерідко змушені власним коштом перевіряти кров у платних лабораторіях, щоб уникнути нової недуги, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Медики кажуть, що донорська кров допомагає не в усіх випадках. Бо в Україні її перевіряють лише на 4 основні хвороби: гепатити В, С, ВІЧ та сифіліс. Хоча той-таки гепатит має різні форми. Є й сотні інших недуг. Їх і отримує той, кому її переливають. Для онкохворих дітей це стає черговою битвою за життя. І таке лікування не завжди ефективне, але завжди дороге. 
 
  Щоб захисти дітей, батьки носять кров на перевірку до приватних лабораторій. Наприклад, за 7 місяців може набігти сума у 18 тисяч грн. Але батьки знають, що для них — це єдиний вихід із ситуації, бо у більшості лікарень методи й обладнання для виявлення хвороб є застарілими.
 
  Часто лікарі змушені робити деталі для деяких апаратів та підтримувати "життя" техніки у Рівненському центрі переливання крові. За гроші, що виділяє держава, тут можуть хіба що виконувати базові аналізи. Але при цьому, визнають, вони у кращій ситуації, ніж більшість лікарень України.
 
   І хоч для бюджету виявляти хворобу дешевше, ніж її лікувати, проте сучасних аналізаторів і реагентів від держави дочекалися лише кілька лікарень. У "Охматдиті" їх отримали лише завдяки благодійникам та волонтерам. Ті назбирали понад 600 тисяч грн. Цього вистачить, щоб перевірити 10 тисяч донорів.

Кореспонденти ТСН Олександр Романюк, Олександр Курсик.


 
Категорія: ЗМІ | Додав: Volonter (2013-05-31)
Переглядів: 696
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]