A A
RSS
Головна » Статті » Статті » ЗМІ

1 березня в Україні з полиць аптек зникнуть ліки
   Сьогодні громадські організації, пацієнти і звичайні українці звернулися до Президента України з відкритим листом, закликавши скасувати Закон № 5038-VI, який призведе до значного підвищення цін на ліки, і внаслідок якого деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.

   Справа в тому, що 4 липня 2012 Верховна Рада України прийняла Закон № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів і визначення терміну« активний фармацевтичний інгредієнт », якою зобов'язала всіх імпортерів іноземних медичних препаратів в Україні отримати додаткову ліцензію на продаж їх препаратів на території України. Закон, який нібито повинен захистити українського виробника, насправді створить чорний ринок ліків в Україні.

   «Ми припускаємо ручний режим видачі ліцензій і відмова учасників оплачувати нову ліцензію,-стверджує Дмитро Шерембей, керівник пацієнтської організації ЮКАБ -. Це призведе до монополізації ринку, зростання корупції і заангажованості. Частина виробників просто піде з ринку. Найголовніше - додаткові витрати понесуть не фармкомпанії, а ми -. Прості українці, коли в Україну перестануть завозити необхідні для життя препарати, а «чорний ринок» фармпрепаратів зросте »

   Цей Закон стане смертельним вироком для багатьох українців, чиє життя залежить від препаратів іноземного виробництва. Так, наприклад, майже всі препарати, які закуповуються для лікування онкохворих дітей - іноземного виробництва, лише 20% препаратів для хворих на цукровий діабет виробляється в Україні. Майже 100% хворих страшними епідеміями, СНІД, гепатит, туберкульоз - отримують ліки іноземного виробництва, у нас не існує їх аналогів. З 2015 року Закон вимагає окремого ліцензування дитячих підгузників та презервативів.

   Обурені таким лобістським законом і лікарі. «Чим ми будемо лікувати людей з інсультом? - Обурюється Володимир Жовнір, головний лікар Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.-Вся анестезія в Україні - іноземного виробництва. Невже ми будемо різати людей живцем, щоб чиновники могли отримати додатковий прибуток від фармацевтичної індустрії? Це нонсенс, за який життям будуть платити українські пацієнти».

   «Серед ліків, які життєво необхідні для виконання сучасних протоколів лікування дітей з онкологічними та важкими онкогематологічними захворюваннями - 97% це імпортні препарати. При відсутності цих медикаментів адекватну медичну допомогу хворим дітям буде отримати просто неможливо »,-говорить Світлана Донська, завідуюча Центром дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ« ОХМАТДИТ »МОЗ України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності« Дитяча гематологія ».

   Хочемо зазначити, що Закон № 5038-VI набирає чинності з 1 березня 2013 року. Саме з цього дня всі ліки, які перетинають український кордон, повинні мати додаткове ліцензування, яке до цих пір ніхто не знає, як отримати.

   5 лютого в Верховній Раді України було зареєстровано законопроект № 2196 про скасування Закону України № 5038-VI.

   Під відкритим листом з проханням допомогти врятувати ситуацію, вже поставили підписи ключові пацієнтські і громадські організації. У даний момент лист розміщено у відкритому доступі тут, активісти закликають кожного українця, який хоча б раз у житті купував ліки, поставити підпис під зверненням, адже цим пацієнтом, на жаль, в яку хвилину може стати кожен.

Контактна особа - Інна Бойко +38050 381 96 00, inna.b @ ucab.org.ua


Довідка:

Ліки іноземного виробництва, що вживаються важкохворими українцями:

• Діти та вагітні, хворі на цукровий діабет: 100%

• Діти, що мають онкологічні та онкогематологічні захворювання: 97%

• Дорослі, які мають онкологічні та онкогематологічні захворювання: 80%

• Пульмонологія, зокрема астматики - 100%

• Анестезія в хірургії - 97%

• ВІЛ / СНІД, гепатит, туберкульоз - 97%

• Гемофілія, метаболізм - більше 90%

Всього в Україні зареєстровано 8000 найменувань ліків іноземного виробництва.

_______________________

 
Президенту України
Януковичу В.Ф.

Вельмишановний пане Президенте!

   Висловлюємо Вам свою повагу та звертаємося від імені пацієнтів і громадських активістів, які відстоюють інтереси важко хворих українців щодо необхідності зупинення дії Закону Украіни № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів і визначення терміну« активний фармацевтичний інгредієнт».

   Ми, спільнота пацієнтів, і громадських активістів, які відстоюють інтереси тяжкохворих українців, вважаємо, що доступ кожного українця до лікарських препаратів повинен бути максимально вільним і відкритим, а чинне законодавство повинно сприяти збереженню здоров'я і життя кожного пацієнта шляхом підвищення конкуренції на ринку і зниження цін на ефективні, безпечні та якісні медичні препарати.

   Закон України № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів і визначення терміну «активний фармацевтичний інгредієнт» (далі - Закон) є таким, що являє загрозу для життя і здоров'я українців, залежних від лікування життєво-необхідними препаратами іноземного виробництва.

   З 1 березня 2013 Закон виключає ввезення на територію України медичних препаратів іноземного виробництва без ліцензії. У той же час, до цих пір не затверджений ні уповноважений орган, відповідальний за ліцензування імпорту, ні відповідні ліцензійні умови, що може стати рушійним фактором у створенні корупційних схем в системі обігу лікарських засобів. Внаслідок вступу цього Закону в дію з 1 березня ввезення ліків іноземного виробництва на територію України буде паралізовано.

   У довгостроковій перспективі Закон призведе до послаблення конкуренції на ринку та виникнення загрози монополізації, а додаткові витрати, накладені на підприємства внаслідок дії цього Закону, можуть значно вплинути на підвищення кінцевої ціни на лікарські засоби, що, в свою чергу, обмежить їх доступ пересічним громадянам.

   Таким чином, всі українці, які мають смертельні захворювання, такі як онкологія, гемофілія, туберкульоз, гепатити, ВІЛ-інфекцію, СНІД, кардіологічні захворювання, діабет, хвороби, пов'язані з тиском і інші, і життя яких безпосередньо залежить від доступу до якісних, безпечним і ефективним ліків, будуть приречені на смерть. Більш того, норми цього Закону торкнуться кожного українця, адже ліки будуть поступово зникати з аптек та лікарень. Цей Закон виключає фізичну доступність всіх іноземних лікарських засобів для пацієнтів, у тому числі і тих, які закуповуються за кошти Державного бюджету України.

   Об'єднавшись, ми, як спільнота пацієнтів і громадських активістів, які відстоюють інтереси тяжкохворих українців, виступаємо категорично проти будь-яких рішень на державному рівні, що перешкоджають доступу до медичних препаратів, які продовжують людські життя. Ми наполягаємо на терміновому призупиненні дії Закону України № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів і визначення терміну« активний фармацевтичний інгредієнт».

   Врятуйте життя і здоров'я 46 мільйонів українців!

Джерело
Категорія: ЗМІ | Додав: Anton (2013-02-08)
Переглядів: 703
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]