A A
RSS
Головна » Статті » Наші ангели » Фотенюк Сашко

Сашко Фотенюк - боротьба за життя


Лист мами Сашка

«Літо! Найкраща пора для дітвори. Дев’ять місяців важкого навчання в школі, екзамени, - і ось, нарешті, все позаду. Отримано атестат про закінчення 9-го класу і ти – вільний! Вільний від учителів та уроків; можеш зранку спати скільки завгодно, донесхочу гуляти з друзями.
“Мамо, я добре здав екзамени, то може на 10-11 класи піду в ліцей? – Добре, синку, поміркуємо над цим…” та страшна хвороба вже почала свій відлік і в неї на Сашка вже були свої плани. І свій п’ятнадцятий день народження він зустрів на лікарняній палаті, цілодобово прив’язаний до крапельниці.
Народився Сашко Фотенюк в селищі Рафалівка, Володимирецького району 11.07.1996 року.
Спокійний, розумний і розсудливий хлопчик, один із найкращих учнів свого класу. Захоплюється музикою (закінчив музичну школу по класу гітари). Любить займатися ком'ютерною графікою. Найперший мамин помічник: доки тато на заробітках, а мама часто лежить в лікарнях, Сашко залишається вдома головним: і по господарству, і по кухні, і замінює молодшому братику ( якому 6 років) і тата, і маму. А ще школа та уроки. Тож літа чекав з великим нетерпінням.
Та мрії і плани розвіялися буквально за декілька днів. Після екзаменів відчув себе зле: одного ранку запаморочилось в голові та стало нудити. В місцевій поліклініці за аналізами крові виявили значний спад гемоглобіну і вирішили що дитина перенервувалась на екзаменах та призначили лікування для підвищення рівня гемоглобіну в крові. Два тижні лікування препаратами заліза не допомогли: дитина була бліда і знесилювалась на очах, а рівень гемоглобіну не лише не піднявся, але й ще впав на десяток одиниць. І по тому, як заметушилися дівчата з лабораторії, я зрозуміла, що Сашко серйозно захворів. Та все ж навіть отримавши направлення в обласну лікарню ніхто не чекав такого вироку: гострий мієлобластний лейкоз.
Лікування довге, важке та дороге. Дуже дороге для нашої родини. Тато заробітчанин-будівельник, мама оператор комп’ютерного набору. Тож статки в родини невеликі, а підростає ще один синок. І тому сума, яку потрібно для лікування є для нас ''непідйомною''. Але лікарі запевняють: Сашка можна вилікувати, в нього ще є шанси, і непогані на життя. І в даний момент є хороші лікарі, ще не упущено шанс, є хороші ліки, але немає коштів на них.
Будь ласка, подивіться на фото цього хлопчика, який зовсім не винуватий у своїй хворобі і якому дуже хочеться вижити. Від такої біди не застрахований ніхто.
Ми не просимо у вас багато, навіть декілька ваших гривень можуть урятувати йому життя. Допоможіть Сашку отримати квиток у майбутнє! Йому теж, як і всім одноліткам хочеться отримати паспорт, хочеться поступити в інститут та стати студентом, мати гарну професію; хочеться зустріти свою єдину і збудувати з нею щасливу сім'ю. Допоможіть! Не будьте байдужими. Дайте моїй дитині шанс.»

Від волонтерів. Саша Фотенюк поступив в наше відділення у важкому стані. Декілька днів він провів в гематології, а далі потрапив на 10 днів в реанімації. Цей десяток днів був для хлопця критичним. Не зважаючи на вкрай важкий стан, на серцеву і легеневу недостатність, йому почали проводити хіміотерапію в реанімації, щоб не втратити шанс вирвати хлопця з лап лейкозу. Зараз Сашкові продовжують капають перший протокол хіміотерапії. Загальний стан хлопця трошки покращився, але в нього різко погіршився зір. В хлопця також важкий стоматит.
В Сашка є шанс подолати хворобу. Він сильний і обов’язково вистоїть. Але без матеріальної підтримки сім’я Фотенюків не зможе продовжувати лікування. Ліки, які рятують життя їхній дитині, занадто дорогі. Будь-ласка, допоможіть Сашкові!
В Олександра зараз дуже гостра проблема з донорами на тромбоконцентрат. Тромбоцити капають майже кожного дня, а донорів знайти дуже важко. Ми дуже просимо всіх жителів Рівного допомогти знайти здорових чоловіків з третьою групою крові (резус значення не має). Кожного дня Сашкові потрібно 2-3 донори на тромбоконцентрат (значна частина донорів «відсіюється» із-за поганих аналізів). Будь-ласка, не залишайтеся байдужими до цього прохання. Зараз Сашкові життєво необхідно постійно переливати донорську кров та її компоненти!!!
Ми просимо також згадувати отр. Олександра в своїх молитвах.

Телефони
Мама Фотенюк Вікторія 097 26 74 801
Волонтер Аліна Мелещук 098 45 70 404

Реквізити для надання допомоги
БФ "Скарбниця Надії"
ЄДРПОУ 37685693
26009336789200
АТ "УкрСиббанк", м.Харків
МФО 351005
Призначення платежу – добровільна пожертва для Олександра Фотенюка

Категорія: Фотенюк Сашко | Додав: Редько (2011-08-03) | Автор: Мар'яна Рева
Переглядів: 1131
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Block title

Стань донором

Ти можеш ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ ДИТИНИ!

Наші скриньки

Випадкове фото

Друзі