A A
RSS
Головна » Статті » Наші ангели » Фотенюк Сашко

Піонер-першопроходець
      Ось він наш відважний піонер: Фотенюк Саша. Так, саме піонер - бо цей парубок, який від початку і до кінця успішно пройшов тернистий шлях лікування лейкозу (починаючи з реанімації), започаткував новий практичний напрямок-рух при БФ «Скарбниця Надії». Також він саме відважний, бо дотримуючись усіх встановлених лікарями правил, знайшов в собі сили і бажання зазирнути у маловідомий для себе світ.
 
      «А що далі?» – багато хто з батьків і волонтерів задають собі таке питання, коли стіни онкогематологічного відділення покидають їхні діти, які успішно пройшли лікування. З одного боку, це велике свято – як другий день народження дитини. Але до свята іноді додаються надокучливі роздуми.  

       Тягар невизначеності нависає сірою хмарою над головами дорослих: як бути з подальшим навчанням; як сама дитина оговтається психологічно/фізично; чи ще проявить себе хвороба в майбутньому і як; чи зможе дитина створити власну сім’ю? – ось приблизний перелік тих питань, над якими чи тато з мамою, чи волонтери ламатимуть собі голови не одну ніч і шукатимуть відповіді. Частина цих питань хвилює батьків і абсолютно здорових дітей, але в таких випадках, іноді для міцного сну достатньо голого оптимізму.
 
     Відповідь на питання «що робити далі?» Фотенюк Саша зі своїм батьком Володимиром відважились спробувати пошукати в Свято-Покровському монастирі в с. Великі Цепцевичі, Володимирецького району, Рівненської області. На завершальній частині святкової літургії настоятель Архімандрит Антоній проголосив проповідь відносно сили віри. Резюмуючи (дослівно просто все не згадаю) суть звів би до того, що гріх починається із відсутності віри. Гординя, брехня, перелюб, навіть вбивство – це все наслідки і сам по собі гріх не з’являється без першоджерела. Гріх – це як нежить, кашель, тобто видима ознака хвороби. Причина ж хвороби криється в глибині організму. Так само й з гріхом: наслідки відсутності віри в Того, Хто може проявити себе як праведний суддя і вилити гнів на голову бідолахи-грішника, проявляються у вигляді необдуманих, неправедних, іноді відверто ганебних вчинків. Дана проповідь була побудована на читанні із Святого Євангелія про сотника, в якого був хворий улюблений слуга. По силі віри сотника, яка проявилася в його словах до Ісуса: «скажи лиш слово». Господь був здивований такою вірою і сказав: «Йди, буде по вірі твоїй» і слуга отримав зцілення. Також о. Антоній наголосив на тому, що здорову людину від онкологічної хвороби відділяє одна секунда, тобто ніхто не застрахований від зустрічі з цією хворобою і важливо зберегти віру в тяжкі хвилини. 

       І нехай цей перший тестовий виїзд був не дуже тривалим і десь можливо не до кінця продуманим, але він все-таки відбувся і Саша разом зі своїм батьком проявили і характер, і свою волю, і силу віри. Кульмінацією перебування в монастирі гостей і проявом віри стало прийняття Святих Христових Таїн, з чим їх і вітаю.
Категорія: Фотенюк Сашко | Додав: Саша (2012-07-02) | Автор: Олександр Гончарук
Переглядів: 1028
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Block title

Стань донором

Ти можеш ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ ДИТИНИ!

Наші скриньки

Випадкове фото

Друзі